Gminne zawody strażackie.

Podziel się:
Oceń:
2022-07-27, 12:22

18 czerwca odbyły się zawody sportowo -pożarnicze pod patronatem Starosty Elbląskiego Pana Macieja Romanowskiego oraz Burmistrz Miasta i Gminy Młynary Pani Renaty Wioletty Bednarczyk. Organizatorem zawodów był Komendant Miejsko-Gminy ZOSP RP w Młynarach Pan Wojciech Karczewski przy pomocy druhów z jednostki OSP w Młynarach. W zawodach udział wzięło 5 z 8 jednostek OSP: cztery młodzieżowe drużyny pożarnicze, jedna drużyna młodzików z OSP Młynary i trzy drużyny koedukacyjne, łącznie 108 druhen i druhów, 10 druhów obsługi oraz goście honorowi: wicestarosta Elbląski Pan Ryszard Zając, Burmistrz Miasta i Gminy Młynary Pani Renata Bednarczyk, Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej w Elblągu dh. mł. brg. Łukasz Kochan, Prezes Oddziału Powiatowego w Elblągu dh. Ryszard Janusz oraz prezes Oddziału Gminnego dh. Mieczysław Grynhagel.

Uczestnicy zawodów mieli do pokonania sztafetę strażacką z przeszkodami 7x50 m, ćwiczenia bojowe polegające na złożeniu linii ssawnej, rozwinięciu linii wężowych oraz strąceniu tarczy i pachołków.

Rywalizacja była niezwykle zacięta. Wszystkie drużyny wykazały się dużą sprawnością.

A oto wyniki tej rywalizacji:

W kategorii Drużyn Męskich w grupie A:

I miejsce OSP Młynary i OSP Sąpy,

II miejsce – OSP Kurowo Braniewskie

III miejsce – OSP Kwietnik,

IV miejsce OSP Sąpy,

V miejsce – OSP Zastawno

W kategorii Drużyny Kobiece w grupie C:

               I miejsce – OSP Młynary,

               II miejsce – OSP Sąpy,

W kategorii Drużyny koedukacyjne:

I miejsce – OSP Zastawno,

II miejsce – OSP Młynary,

III miejsce – OSP Sąpy.

Po zakończonych zawodach nie zabrakło ciepłego poczęstunku, ufundowanego przez Burmistrz Miasta i Gminy Młynary, przygotowanego przez restaurację Deja Vu w Młynarach.

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.