Aktualności rok szkolny 2018/19

Szanowni Państwo, zapraszamy do naszej nowej siedziby przy ul. Polnej 4 w Młynarach na tzw. drzwi otwarte, które będą miały miejsce w najbliższą sobotę w godzinach od 15:00 do 19:00. Szczególnie serdecznie zapraszamy naszych przedszkolaków, bowiem będzie to jednocześnie okazja do poznania swoich pań i obejrzenia przydzielonej do grupy sali. Do zobaczenia!!!

Na budowę nowego budynku przedszkola w Młynarach uzyskano dofinansowanie Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2014-2020 w ramach poddziałania 9.3.5 Infrastruktura edukacji przedszkolnej, w wysokości 759 900,00 zł.

30 nowych miejsc przedszkolnych dla dzieci w wieku od 3 do 5 lat zostanie utworzonych w ramach projektu pn "Przedszkolaki na start!", który uzyskał dofinansowanie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2014-2020, działanie 2.1 Zapewnienie równego dostępu do wysokiej jakości edukacji przedszkolnej. 


Drodzy Rodzice, przekazuję harmonogram dowożenia dzieci 2 września 2019 r. na rozpoczęcie roku szkolnego. Jak tylko będę miała informacje na temat organizacji dowozów w dalsze dni, od razu umieszczę je na naszej stronie.

Podgórze 7:45
Nowe Monasterzysko 7:50
Karszewo 7:55
Rucianka 8:20
Włóczyska 8:30
Błudowo  szkoła 8:40

Płonne 8:45
Młynary szkoła
8:50

Kwietnik     7:50
Zastawno 7:55
Zaścianki 7:58
Kurowo Braniewskie 8:30
Kraskowo – 8:35
Gardyny – 8:40

Stare Monasterzysko – 7:20
Sokolnik – 7:30
Podgórze – 7:35
Młynary szkoła – 7:40

Janiki Pasłęckie – 7: 50
Mikołajki – 8:00
Krasinek – 8:03
Młynarska Wola – 8:05
Młynary szkoła   8:10

Warszewo – 8:25
Sąpy – 8:35
Kobyliny- 8:40
Młynary szkoła 8:45

Odwóz  ok. godz. 11.00

Alina Mikołajczyk


JAK PRZYGOTOWAĆ DZIECKO I SIEBIE NA PIERWSZE PÓJŚCIE DO PRZEDSZKOLA?

Uprzedź dziecko o przedszkolu
Przede wszystkim maluch musi się dowiedzieć od Rodziców, że za jakiś czas zacznie chodzić do przedszkola. Warto wyjaśnić mu, że to nie będzie jednorazowa akcja, że odtąd codziennie rano będziecie wychodzić z domu, iść do przedszkola, że tam będą inne dzieci i pani. Dziecko zostanie razem z nimi, a mama i tata wyjdą. Dziecko powinno dowiedzieć się, jak będzie wyglądać jego pobyt w przedszkolu, co tam będzie robić, kiedy i kto po nie przyjdzie (zapewnijcie, że zawsze będziecie zgodnie z umową, np. po obiedzie albo po podwieczorku). Opowiedzcie mu Państwo tyle, ile wiecie. Nie obiecujcie, że tam będzie wspaniale, nie idealizujcie ani nie straszcie. Trzymajcie się konkretów i realiów, a jeśli czegoś nie jesteście pewni, obiecajcie dziecku, że się tego dowiecie.
Zacznijcie wątki przedszkolne wplatać w codzienne rozmowy. Tylko nie w straszącej formie ("w przedszkolu nie będziesz mógł tak grymasić przy jedzeniu")! Może przyjdzie wam do głowy zabawa czy piosenka, którą pamiętacie z przedszkola, i przy okazji poopowiadacie maluchowi - jaki mieliście znaczek, jak miała na imię wasza pani, z kim się przyjaźniliście.

Przygotowanie do pierwszych dni w przedszkolu
Zacznijcie Państwo wraz z dzieckiem robić plany i przygotowania, np. niezbędne zakupy. Maluch będzie zadowolony, gdy pozwolicie mu wybrać dla siebie szczoteczkę do zębów, pościel na leżakowanie czy worek na zapasowe ubranko.
Postarajcie się często zaglądać w okolice przedszkola. Niech dziecko pozna drogę do niego. Przy okazji Wy zorientujecie się, ile czasu trzeba sobie zarezerwować na drogę, wliczając w to czas na oglądanie zaparkowanych niedaleko samochodów, podziwianie psów, które wyszły na spacer, i tym podobne atrakcje.

Samodzielność dziecka
Rodzicom będzie łatwiej przejść przedszkolną adaptację, gdy dziecko zawczasu przyzwyczai się np. do wcześniejszego porannego wstawania i sprawnej porannej toalety. Pomału dopasujcie rytm posiłków do przedszkolnego (co zwykle oznacza przesunięcie obiadu na południe). Zadbajcie o to, by dziecko po obiedzie miało okazję się wyciszyć i odpocząć.
Nauczcie je samodzielności w łazience. Pilnujcie także, żeby dziecko miało nawyk częstego mycia rąk i żeby zawsze korzystało tylko ze swojego kubeczka, sztućców, ręcznika.
Zachęcajcie Państwo malca do coraz większej samodzielności. Warto ćwiczyć samodzielne ubieranie się i rozbieranie. Pomyślcie już teraz o remanencie w dziecięcej szafie. Odłóżcie na bok wszystko, co trudno założyć, co zapina się na guziki (utrapieniem są szelki, które trudno rozpiąć, szczególnie gdy bardzo chce się siusiu) albo wiąże na kokardkę. Im prościej, tym lepiej: spodnie na gumkę, buty na rzepy, bluzy przez głowę.

Opieka w domu
W przedszkolu dziecko będzie miało zapewnioną edukację i opiekę. Musicie jednak mieć Państwo możliwość zorganizować mu opieki w domu, gdy będzie chore. Przedszkolaki chorują często. 8-10 infekcji w sezonie jesienno-zimowym to norma. Często jest tak, że dziecko wraca po chorobie do przedszkola na tydzień i znów musi zostać w domu z powodu kolejnej infekcji. Odporność dziecka w ten właśnie sposób się kształtuje. Ważne są szczepienia ochronne, które zabezpieczą dziecko przed najgroźniejszymi chorobami. Ale to nie zmienia faktu, że maluch będzie łapał banalne infekcje wirusowe. Jeśli oboje Państwo pracujecie, musicie już teraz poszukać rozwiązania tej kwestii.

Warto poczytać:

http://pamietnikmamy.pl/2015/07/5-zasad-ktore-pomoga-twojemu-dziecku-przygotowac-sie-do-pojscia-do-przedszkola/

http://tylkodlamam.pl/jak-przygotowac-dziecko-do-przedszkola/

www.edziecko.pl/przedszkolak/1,79345,15242942,Jak_przygotowac_dziecko_do_pojscia_do_przedszkola.html

http://moi-mili.pl/przygotowac-dziecko-przedszkola-czyli-akcja-adaptacja/

Alina Mikołajczyk


W związku z licznymi pytaniami ze strony Rodziców informuję, że przygotowując dziecko na pójście do przedszkola, nie kupują Państwo żadnych książek ani materiałów plastycznych. Zaczynamy rok szkolny w poniedziałek 2 września i wówczas dzieci muszą mieć:

 • kapcie - z białą lub ciemną podeszwą, najważniejsze, aby były wsuwane lub zapinane na rzepy,
 • worek z ubraniami na przebranie (koszulka, spodenki/ spódniczka, bielizna),
 • pastę do zębów, szczoteczkę i kubeczek oraz ręczniczek do wycierania rąk,
 • plastikowy kubeczek do picia wody.

Przedszkolaki z najmłodszej grupy będą leżakować, więc należy zaopatrzyć je w kocyk i małą poduszkę typu "jasiek". Niepotrzebne są piżamy!

W pierwszych dniach warto też dać dziecku jego ulubioną zabawkę – pluszaka czy autko, aby maluch miał swojego pocieszyciela na trudniejsze chwilesmiley

Od piątku, 23 sierpnia 2019 r. w przedszkolu, w budynku przy ul. Słowackiego 14, będą wywieszone listy dzieci z podziałem na poszczególne grupy. Zaznaczamy jednak, że skład grup może jeszcze ulec zmianie ze względu na rotację dzieci.

Alina Mikołajczyk


Szanowni Państwo, informuję, że z przyczyn niezależnych od nas zaplanowane na 29 i 30 sierpnia 2019 r. zajęcia adaptacyjne dla przedszkolaków nie odbędą się. Przepraszamy za zaistaniałą sytuację!

Alina Mikołajczyk


Drodzy Rodzice, informuję, że Przedszkole w Młynarach dysponuje jeszcze 10 wolnymi miejscami - proszę pamiętać, że o przyjęciu dziecka do przedszkola decyduje kolejność zgłoszeń, więc nie zwlekajcie ani minuty dłużej! Poza wieloma korzyściami dotyczącymi rozwoju dziecka, o których pisałam już niejednokrotnie, niewątpliwym atutem przedszkola jest na pewno to, że opłata miesięczna jest o wiele niższa niż np. kwota, którą rodzice muszą płacić za nianię. 

Podam parę przydatnych informacji, które być może ułatwią Państwu podjąć decyzję o zapisaniu dziecka do naszego przedszkola:

 • od 1 września 2019 r. nasza placówka będzie czynna od 6:30 do 16:30;
 • w wakacje przedszkole będzie otwarte do 31 lipca 2020 r.;
 • podstawa programowa jest realizowana w godzinach od 9:00 do 14:00, a opłata za jedną godzinę korzystania z usług przedszkola ponad czas przeznaczony na realizację bezpłatnego nauczania, wychowania i opieki to tylko 1 zł;
 • koszt wyżywienia wynosi 5,50 zł za dzień (śniadanie, obiad II danie i zupa);
 • grupowa składka miesięczna wynosi 30 zł - są to pieniądze, które zostaną przeznaczone m.in. na artykuły plastyczne, koncerty, teatrzyki, paczki świąteczne, wycieczki, piknik rodzinny. 

Jednocześnie przypominamy, że 30 nowych miejsc przedszkolnych utworzono w ramach projektu pn. "Przedkoszlaki na start!", do którego wciąż odbywa się rekrutacja. W projekcie udział będą mogły wziąć dzieci w wieku od 3 do 5 lat, a także rodzice dzieci z wadami wymowy oraz nauczyciele przedszkola. Dzieci biorące udział w projekcie, będą mogły wziąć udział w zajęciach dodatkowych. Więcej szczegółów na temat projektu, a także regulamin oraz dokumenty rekrutacyjne można znaleźć w zakładce"Projekt Przedszkolaki na start!" lub klikając TUTAJ

 

Alina Mikołajczyk


Zmiany klimatyczne powodują, że zjawiska ekstremalne najprawdopodobniej będą występować ze zwiększoną częstotliwością i obejmować coraz większe obszary kraju. Gwałtowne burze, wichury i powodzie, które wywołują ogromne straty i stanowią zagrożenie dla ludzkiego życia, stają się powszechniejsze. Odpowiedzią na te zmiany jest system SMS-owego powiadamiania ludności o zagrożeniach: Alert RCB.

Alert RCB obejmuje nie tylko zjawiska atmosferyczne, takie jak bardzo silny wiatr czy intensywny, ulewny deszcz. SMS-y są wysyłane również w innych zagrażających życiu sytuacjach, takich jak: największe pożary (tzw. wielkoobszarowe), niebezpieczeństwa związane ze skażeniem chemicznym lub radiacyjnym, ale także przy występujących zagrożeniach terrorystycznych.

Jeśli chcą Państwo zasięgnąć więcej informacji na temat Alertu RCB, ale także poszerzyć swoją wiedzę na temat właściwego postępowania w czasie upałów, burzy czy wichury, zachęcam do odwiedzenia strony Rządowego Centrum Bezpieczeństwa: http://rcb.gov.pl/alertrcb/.


INFORMACJA

o wynikach naboru na stanowisko urzędnicze głównej księgowej w Przedszkolu w Młynarach, ul. Słowackiego 14, 14-420 Młynary

            Na podstawie art. 15 ustawy z dnia 21 listopada 2008 roku o pracownikach samorządowych (Dz. U. z 2018 r. poz. 1260 i 1669) Dyrektor Przedszkola w Młynarach informuje, że w wyniku zakończenia naboru na stanowisko urzędnicze głównej księgowej została wybrana Pani Agnieszka Kościelska zamieszkała w Młynarach.

Uzasadnienie dokonania wyboru:

            Pani Agnieszka Kościelska spełnia wszystkie wymagania wskazane w ogłoszeniu o naborze na wolne stanowisko urzędnicze głównej księgowej. Ponadto wykazała się wiedzą oraz niezbędnym doświadczeniem w pracy w placówce oświatowej, co umożliwi rzetelne i sumienne wykonywanie powierzonych obowiązków.


Zakończono budowę placu zabaw przy nowo wybudowanym budynku przedszkola w Młynarach przy ul. Polnej. Plac zabaw został wybudowany w ramach projektu "Przedszkolaki na start!" finansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. Środki na realizację projektu uzyskano w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020 z działania 2.1 Zapewnienie równego dostępu do wysokiej jakości edukacji przedszkolnej. Więcej informacji na temat budowy nowego Przedszkola w Młynarach można znaleźć  TUTAJ

 

 

_________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

 

Informacja o wynikach naboru na wolne stanowiska pracy

w ramach projektu „Przedszkolaki na start!” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego
w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020.

Dyrektor Przedszkola w Młynarach informuje, że w wyniku zakończenia procedury naboru na wolne stanowiska pracy w Przedszkolu w Młynarach wybrane zostały następujące osoby:

 • Pani Agata Frąckiewicz - nauczyciel wychowania przedszkolnego,
 • Pani Justyna Świdwa - woźna oddziałowa,
 • Pani Aneta Dietrych - pomoc kuchenna,
 • Pani Izabela Binkiewicz - sprzątaczka.

Ww. osoby spełniają wszystkie wymagania wskazane w ogłoszeniach o naborze na wolne stanowiska pracy. Ponadto wykazały się niezbędną wiedzą i doświadczeniem, które pozwoli na rzetelne i sumienne wykonywanie powierzonych im zadań.


 

DRODZY RODZICE,

KOCHANE PRZEDSZKOLAKI!

ZACZĘŁY SIĘ WAKACJE, A WIĘC ŻYCZYMY WAM

SAMYCH SŁONECZNYCH DNI,

FASCYNUJĄCYCH PRZYGÓD,

NIEZAPOMNIANYCH WRAŻEŃ

ORAZ SZCZĘŚLIWEGO POWROTU DO PRZEDSZKOLA!

 

Pamiętajmy, że najważniejsze jest BEZPIECZEŃSTWO. Przypominajcie Państwo dzieciom zasady bezpieczeństwa na każdym kroku - być może pomocny okaże się przy tym wiersz pani Agaty Bober "Bezpieczne wakacje":

 
Gdy na wakacjach z rodzicami wypoczywasz,
Dużo niezwykłych przygód przeżywasz.
 
Nie zapomnij jednak o rzeczy ważnej,
By bezpieczeństwo zachować w sytuacji każdej.
 
Przez ulicę przechodź tylko na pasach zebry,
Na zielonym świetle i rozglądając się bez przerwy.
 
Wychodząc na słońce, nakrycie głowy zakładaj,
A na całe ciało krem przeciwsłoneczny nakładaj.
 
Podczas kąpieli, bądź zawsze pod okiem dorosłego,
By żaden wypadek nie zdarzył Ci się kolego.
 
Podczas burzy, nie wybieraj się w góry,
A także gdy za oknem, krajobraz jest szaro-bury.
 
W pobliżu ulicy się nie baw nigdy,
By samochód, autobus czy tramwaj nie zrobiły Ci krzywdy.
 
Będąc w lesie, śmieci nie wyrzucaj,
Nie rozpalaj ogniska i ciszy nie zakłócaj.
 
Nie przyjmuj też nic od nieznajomego,
Bo przydarzyć może Ci się coś bardzo niedobrego.
 
O numerach alarmowych nie zapominaj,
Niech je wraz z Tobą powtórzy cała rodzina.
 
997- to telefon na policję,
tam niepokojące sytuacje możesz zgłosić wszystkie.
 
998- wykręcasz, gdy pożar zauważysz,
bo wtedy dodzwonisz się do pożarnej straży.
 
999- to numer na pogotowie,
dzwoniąc tam możesz innym i sobie uratować zdrowie.
 
Gdybyś jednak, tych wszystkich numerów nie umiał zapamiętać,
Wystarczy o jednym ogólnym numerze pamiętać. 
 
112- tam możesz wszystko zgłosić 
i o każdy rodzaj pomocy poprosić.

Dyrektor i Nauczyciele

Przedszkola w Młynarach


W środę 19 czerwca 2019 r. pożegnaliśmy nasz oddział "Zerówki". Na początku uroczystości dzieci zatańczyły cudnie poloneza, którego uczyły się pod okiem pani Edyty Beńko. Następnie w częsci artystycznej opowiedziały o wspomnieniach z czasów przedszkolnych i zaśpiewały wzruszającą piosenkę o rozstaniu. Przedszkolaki otrzymały od swoich rodziców w prezencie fotoksiążki, dyrektor i panie pracujące w oddziale śliczne kompozycje kwiatowe, a przedszkole piękną tablicę pamiątkową z wizerunkiem wszystkich dzieci, która na pewno zawiśnie w naszej nowej siedzibie.Z jednej strony jest nam przykro, że nadszedł czas pożegnania, ale z drugiej strony wiemy, że nasze drogi jeszcze nieraz się przetną.

Miło nam poinformować, że w roku szkolnym 2018/2019 Przedszkole w Młynarach ukończyli:

 1. Binkiewicz Alan
 2. Bogdanowicz Nikola
 3. Czapliński Szymon
 4. Faryniarz Amelia
 5. Fidura Emilia
 6. Gnyp Aleksander
 7. Gnyp Nikodem
 8. Hulanicka Kaja
 9. Jurkowski Stanisław
 10. Kaczorek Anna
 11. Małyszko Oliwia Iga
 12. Piasecka Amelia
 13. Sacharczuk Wiktoria
 14. Smolarek Szymon
 15. Szpyrka Hubert
 16. Wątroba Oliwier
 17. Wieliczko Miłosz
 18. Zasowska Nikola Anastazja

Nasi drodzy Absolwenci,

chcemy Wam życzyć na początek,

żeby nauka szła jak z płatka.

Żeby tyle było szóstek,

ile pszczół na polnych kwiatkach.

Żeby pochwał było tyle,

ile szyszek w gęstym borze,

żeby w szkole było milej,

niż nad rzeką lub nad morzem.

Długopisy, wszystkie pióra

niechaj piszą mądrze, ładnie

i niech skrzypią tak jak żuraw,

kiedy błąd się gdzieś zakradnie.

Alina Mikołajczyk


Szanowni Państwo, jeśli w czasie letnich miesięcy znajdziecie czas i ochotę na chwilę relaksu z książką w ręku, chętnie wypożyczę coś Państwu z własnego zbioru. Polecam książki, które mogą być wsparciem w wychowywaniu dzieci i ich zrozumieniu:

 1. "Co wolno dziecku? Rozsądne ustalanie granic", Martin Herbert
 2. "Gry i zabawy z niemowlakami", Jackie Silberg
 3. "Jak mówić, żeby dzieci słuchały? Jak słuchać, żeby dzieci do nas mówiły?", Adele Faber, Elaine Mazlish
 4. "Jak wspierać rozwój dziecka w wieku 6-13 lat?", Natalia Minge, Krzysztof Minge
 5. "Kiedy pozwolić? Kiedy zabronić?", Robert J. MacKenzie
 6. "Kłopotliwe zachowania dzieci. Mądre reakcje w trudnych sytuacjach", Justyna Korzeniewska
 7. "Rozmowy z dzieckiem. Proste odpowiedzi na trudne pytania", Justyna Korzeniewska
 8. "Utalentowany uczeń i jego wrogowie", Andreas Salcher
 9. "Wychowaj szczęśliwe dziecko. Praktyczne rady dla rodziców", Glenda Weil, Doro Marden
 10. "Wychowanie bez porażek, czyli Trening Skutecznego Rodzica", Thomas Gordon
 11. "Wychowujemy nastolatka, czyli jak być mądrym i kochającym rodzicem", Suzie Hayman

Alina Mikołajczyk


We wtorek 18 czerwca 2019 r. dzieci z grupy "Starszaków" udały się na wycieczkę do jednostki Straży Granicznej w Braniewie. Przedszkolaki miały najpierw możliwość obejrzenia wyposażenia pograniczników: hełmów, kamizelek kuloodpornych, noktowizorów i broni. Następnie zobaczyły w akcji psa szkolonego do poszukiwania nielegalnych materiałów. Duże wrażenie zrobiły na dzieciach również pojazdy straży granicznej. "Starszaki" miały okazję odcisnąć swoje paluszki, a specjalnie przygotowane karty ze swoim odciskiem zabrać do domu na pamiątkę. Dziękujemy pracownikom Straży Granicznej w Braniewie za tak miłe przyjęcie, a szczególne wyrazy wdzięczności kierujemy do pani Sylwii Lewandowskiej, która zaprosiła nas do swojej placówki i zaopiekowała się nami w czasie pobytu.

Anna Stando


W piątek 7 czerwca 2019 r. od godziny 15:30 do godziny 18:30 miał miejsce na naszym dolnym przedszkolnym placu zabaw Piknik rodzinny, będący zwieńczeniem trzech świąt: Dnia Matki, Dnia Dziecka i Dnia Ojca. Najpierw miała miejsce część artystyczna przygotowana przez dzieci pod nadzorem nauczycielek. "Starszaki" zabrały nas w podróż z Mają i Guciem oraz Kubusiem Puchatkiem i Czerwonym Kapturkiem. "Krasnale" przemieniły się w przesłodkie Smerfy, a "Zerówka" zainscenizowała Jasia i Małgosię oraz odtańczyła profesjonalnie układ do piosenki "Sofia" Alvaro Soler'a. Po strawie duchowej przyszedł czas na coś dla ciała: wszyscy zebrani mieli okazję spróbować smakołyków przygotowanych przez pracowników naszej kuchni, a mianowicie: grochówki, chleba ze smalcem, ogorków małosolnych oraz kiełbasek z grilla, a także łakoci, w które zaopatrzyli nas rodzice. W międzyczasie rodzice i dzieci mieli okazję wziąć udział w konkurencjach sportowych, obejrzeć pokaz pierwszej pomocy przedmedycznej oraz przyjrzeć się z bliska wozowi strażackiemu. Ponadto dzieci z wielką radością puszczały bańki mydlane, kolorowały gipsowe odlewy oraz robiły sobie tatuaże przedstawiające m.in. bohaterów "Psiego patrolu" i "My little pony". Mamy nadzieję, że wszyscy się dobrze bawili, a nasze spotkania z roku na rok będą coraz atrakcyjniejsze. Korzystając z okazji dziękuję wszystkim pracownikom pedagogicznym i niepedagogicznym za zaangażowanie się w przygotowanie i przeprowadzenie pikniku. Dziękuję Hurtowni "Dana" z Gronowa Górnego za ufundowanie 120 lodów, Państwu Ewie i Grzegorzowi Smolarek za użyczenie parasoli, Młodzieżowej Drużynie Pożarniczej za pokaz pierwszej pomocy przedmedycznej i Ochotniczej Straży Pożarnej w Młynarach za zaprezentowanie wozu strażackiego, Rodzicom za przygotowanie słodkiego poczęstunku, panu Łukaszowi Jaroszowi za pomoc w "dźwiganiu ciężarów" oraz pani Kamili Grabkowskiej za sprezentowanie gipsowych odlewów.

Alina Mikołajczyk


PRZYPOMNIENIE

Drodzy Rodzice,

jeśli Państwa dziecko będzie chodziło do przedszkola w lipcu, zapraszam do mnie od poniedziałku 24 czerwca 2019 r. celem podpisania umowy o świadczenie usług wychowania przedszkolnego w okresie wakacyjnym. 

Rodzice dzieci, które nie będą chodziły do przedszkola w ostatnim tygodniu czerwca, są proszeni o jak najszybsze złożenie u pani intendentki "Wniosku o zwrot nadpłaty za świadczenie usług przedszkolnych", abyśmy mogli dokonać na Państwa konta należnych zwrotów.

Proszę także o zabranie z przedszkola rzeczy należących do Państwa dziecka, czyli wszelkich prac plastycznych, przyborów toaletowych z łazienki, a także kapci, sweterków i innych drobiazgów z szatni! Z góry dziękuję!

Jeśli Państwo nie zauważyli, to wspomnę, że na przedszkolnym holu stoi puszka Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej - jeśli mają Państwo ochotę wesprzeć ją finansowo, to zachęcam do wrzucenia symbolicznej złotówki.

Alina Mikołajczyk


NABÓR NA WOLNE STANOWISKA PRACY

Informuję wszystkie osoby, który składały swoje oferty w naborze na wolne stanowisko nauczyciela wychowania przedszkolnego, woźnej oddziałowej, pomocy kuchennej oraz sprzątaczki, że w czwartek 13 czerwca 2019 r. odbędą się posiedzenia komisji rekrutacyjnych, które dokonają analizy formalnej złożonych dokumentów oraz wyznaczą terminy rozmów kwalifikacyjnych dla osób, które dostaną się do drugiego etapu naboru. Z osobami tymi skontaktujemy się telefonicznie. 

Alina Mikołajczyk


DYREKTOR PRZEDSZKOLA W MŁYNARACH

OGŁASZA NABÓR NA WOLNE STANOWISKO URZĘDNICZE: GŁÓWNY KSIĘGOWY

I. Wymagania niezbędne:

Kandydatem na stanowisko głównego księgowego może być osoba, która:

 1. posiada polskie obywatelstwo;
 2. ma pełną zdolność do czynności prawnych oraz korzysta z pełni praw publicznych;
 3. nie była prawomocnie skazana za przestępstwo przeciwko mieniu, przeciwko obrotowi gospodarczemu, przeciwko działalności instytucji państwowych oraz samorządu terytorialnego, przeciwko wiarygodności dokumentów lub za przestępstwo skarbowe;
 4. spełnia jeden z poniższych warunków:
 1. ukończyła ekonomiczne jednolite studia magisterskie, ekonomiczne wyższe studia zawodowe, uzupełniające ekonomiczne studia magisterskie lub ekonomiczne studia podyplomowe i posiada co najmniej 3-letnią praktykę w księgowości,
 2. ukończyła średnią, policealną lub pomaturalną szkołę ekonomiczną i posiada co najmniej 6-letnią praktykę w księgowości,
 3. jest wpisana do rejestru biegłych rewidentów na podstawie odrębnych przepisów,
 4. posiada certyfikat księgowy uprawniający do usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowych albo świadectwo kwalifikacyjne uprawniające do usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowych, wydane na podstawie odrębnych przepisów.

II. Wymagania dodatkowe, które pozwolą na optymalne wykonywanie zadań
na stanowisku głównego księgowego:

 1. znajomość rachunkowości budżetowej;
 2. znajomość i umiejętność korzystania z przepisów z zakresu ustawy
  o finansach publicznych, ustawy o rachunkowości, prawa o zamówieniach publicznych, ustawy o pracownikach samorządowych, przepisów dotyczących podatków, ubezpieczeń społecznych oraz prawa pracy i ustawy Karta Nauczyciela;
 3. biegła umiejętność obsługi komputera, obsługi programów: Księgowość i Płace Optivum, GUS, SIO, Word, Excel oraz bankowości elektronicznej;
 4. biegła znajomość języka polskiego w mowie i piśmie;
 5. posiadanie takich cech osobowości, jak: rzetelność, dokładność, uczciwość, punktualność, terminowość, dyskrecja, samodzielność, umiejętność pracy w zespole, dobra organizacja pracy, duża odporność na stres;
 6. brak przeciwskazań zdrowotnych do wykonywania pracy na stanowisku głównego księgowego,
 7. doświadczenie w pracy w placówce oświatowej.

III. Zakres zadań i wykonywanych obowiązków na stanowisku głównego księgowego:

 • obsługa finansowo-księgowa placówki, tj. prowadzenie pełnej księgowości przedszkolnej,
 • wykonywanie dyspozycji środkami pieniężnymi,
 • rozliczanie i nadzór nad gospodarką finansową związaną z żywieniem dzieci,
 • sporządzanie i kontrola realizacji planów dochodów i wydatków,
 • sporządzanie obowiązujących sprawozdań finansowych i statystycznych oraz analiz,
 • kontrolowanie systemu inwentaryzacji oraz prawidłowości gospodarowania składnikami majątkowymi,
 • przestrzeganie dyscypliny finansów publicznych,
 • opracowywanie projektów przepisów wewnętrznych wydawanych przez dyrektora, dotyczących prowadzenia rachunkowości, m.in. polityki rachunkowości przedszkola oraz instrukcji inwentaryzacyjnej,
 • prowadzenie korespondencji w zakresie spraw finansowych,
 • kompleksowa obsługa kadrowo-płacowa pracowników,
 • wprowadzanie i przekazywanie danych w systemie informacji oświatowej przy użyciu programu SIO,
 • wykonywanie innych poleceń służbowych bezpośredniego przełożonego.

IV. Informacje o warunkach pracy na stanowisku głównego księgowego:

 • miejsce wykonywania pracy: Przedszkole, ul. Słowackiego 14, 14-420 Młynary;
 • wymiar czasu pracy: cały etat, praca w godzinach od 8:00 do 16:00,
 • umowa o pracę;
 • praca przy komputerze co najmniej przez połowę dobowego wymiaru czasu pracy;
 • w miesiącu poprzedzającym datę ogłoszenia konkursu wskaźnik zatrudnienia osób niepełnosprawnych w Przedszkolu w Młynarach nie wynosił co najmniej 6%.

V. Wymagane dokumenty:

 • list motywacyjny,
 • życiorys (CV) z dokładnym opisem pracy zawodowej,
 • dokumenty potwierdzające wymagane kwalifikacje i umiejętności oraz świadectwa pracy,
 • oświadczenie kandydata o braku przeciwwskazań zdrowotnych do pracy na stanowisku głównego księgowego,
 • oświadczenie kandydata o posiadaniu obywatelstwa polskiego albo kopia dokumentu potwierdzającego tożsamość oraz obywatelstwo polskie kandydata poświadczona przez kandydata za zgodność z oryginałem,
 • oświadczenie kandydata o posiadaniu pełnej zdolności do czynności prawnych oraz korzystaniu z pełni praw publicznych,
 • oświadczenie kandydata o braku prawomocnego skazania za przestępstwo przeciwko mieniu, przeciwko obrotowi gospodarczemu, przeciwko działalności instytucji państwowych oraz samorządu terytorialnego, przeciwko wiarygodności dokumentów lub za przestępstwo skarbowe,
 • oświadczenie o wyrażaniu zgody na przetwarzanie danych osobowych
  dla potrzeb niezbędnych do przeprowadzania procesu naboru zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), ustawą z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. poz. 1000, z późn. zm.) oraz ustawą z dnia 21 listopada 2008 r. o pracownikach samorządowych (Dz. U. z 2018 r. poz. 1260 i 1669).

VI. Termin i miejsce składania dokumentów

Oferty należy składać w zamkniętych kopertach z podanym adresem zwrotnym i dopiskiem: „Oferta pracy na stanowisko urzędnicze głównego księgowego” w terminie do dnia 18 czerwca 2019 r. do godziny 16:00 w siedzibie Przedszkola przy ul. Słowackiego 14 w Młynarach. W przypadku przesłania dokumentów za pośrednictwem poczty liczy się data wpływu przesyłki do przedszkola.

Zgłoszenia kandydatów złożone po terminie, w sposób inny niż określony w ogłoszeniu, bez kompletu wymaganych dokumentów, nie będą brane pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym.

Kandydaci spełniający wymagania formalne zostaną zakwalifikowani do dalszego etapu naboru, o czym zostaną powiadomieni telefonicznie, a rozmowa kwalifikacyjna zostanie przeprowadzona 21 czerwca 2019 r. o godzinie 10:00.

Informacja o wynikach rekrutacji zostanie ogłoszona w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miasta i Gminy Młynary, na tablicy informacyjnej w Przedszkolu w Młynarach oraz na stronie internetowej mlynary.pl – zakładka „Przedszkole w Młynarach”.

 Dodatkowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu 55/ 248 60 83.


Drodzy Rodzice, powoli zbliżamy się ku końcowi roku szkolnego, ale przypominam, że we wtorek 11 czerwca 2019 r. oddział "Starszaków" i "Zerówka" jadą do Elbląga na przedstawienie "Czarodziejskie krzesiwo" - proszę o wpłatę 23 zł na bilet i podpisanie zgody na wyjazd. W piątek 14 czerwca 2019 r. "Starszaki" jadą z wizytą do oddziału przedszkolnego w Błudowie - nie jest to związane z żadnymi dodatkowymi kosztami, a we wtorek 18 czerwca 2019 r. ta sama grupa wybierze się na wycieczkę do placówki Straży Granicznej w Braniewie.

Alina Mikołajczyk


Szanowni Państwo, w związku z przeniesieniem siedziby Przedszkola w Młynarach na ulicę Polną 4 i oddaniem do użytku nowo wybudowanego budynku, przewodnicząca Rady Rodziców, Pani Alicja Zienkieiwcz, wyszła na zebraniu z rodzicami z inicjatywą, aby rodzice złożyli się po 20 zł, a zebrane pieniądze przeznaczyli na zakup czegoś z wyposażenia dla dzieci. Zgromadzeni rodzice poparli przedstawioną propozycję. Wspomnianą składkę można opłacić u nauczycielek prowadzących grupę "Krasnali" i "Starszaków" lub bezpośrednio u Pani Przewodniczącej.

Alina Mikołajczyk


UWAGA RODZICE DZIECI NOWO PRZYJĘTYCH DO PRZEDSZKOLA W MŁYNARACH NA ROK SZKOLNY 2019/2020,

serdecznie zapraszamy na zebranie, które odbędzie się w środę 26 czerwca 2019 r. o godzinie 16:15 w budynku przy ul. Słowackiego 14. Przedstawione zostaną Państwu nauczycielki prowadzące poszczególne grupy oraz omówione zostaną kwestie organizacyjne związane z uczęszczaniem dziecka do przedszkola.

Na zebraniu opowiemy także o realizowanym projekcie pn "Przedkoszlaki na start!" w ramach, którego utworzono 30 nowych miejsc przedszkolnych. Wciąż odbywa się rekrutacja do projektu. W projekcie udział będą mogły wziąć dzieci w wieku od 3 do 5 lat, a także rodzice dzieci z wadami wymowy oraz nauczyciele przedszkola. Dzieci biorące udział w projekcie, będą mogły wziąć udział w zajęciach dodatkowych. Więcej szczegółów na temat projektu, a także regulamin oraz dokumenty rekrutacyjne można znaleźć w zakładce"Projekt Przedszkolaki na start!" lub klikając TUTAJ

Do zobaczenia wkrótce!

 

Alina Mikołajczyk


Drodzy Rodzice,

proszę do 14 czerwca 2019 r. zaznaczyć na listach wywieszonych przy salach, które dzieci będą uczęszczały do przedszkola w czerwcu, a do 21 czerwca 2019 r. wpisać, kto będzie chodził do przedszkola w lipcu, gdyż na podstawie tych deklaracji będę przygotowywać aneksy do umów zawieranych przez Państwa przed rozpoczęciem roku szkolnego 2018/2019. Przypominam, że opłatę za lipiec będziecie Państwo musieli uiścić do 5 lipca 2019 r. Jednocześnie proszę także o złożenie u pani intendentki "Wniosku o zwrot nadpłaty za świadczenie usług przedszkolnych", abyśmy mogli dokonać na Państwa konta zwrotów w miesiącu lipcu za czerwiec oraz w sierpniu, jeśli dziecko będzie chodziło do przedszkola w lipcu.

Alina Mikołajczyk


Drodzy Rodzice, przypominamy, że w piątek 7 czerwca 2019 r. od godziny 15:30 do godziny 18:30 będzie miał miejsce na naszym dolnym przedszkolnym placu zabaw piknik rodzinny, będący zwieńczeniem trzech świąt: Dnia Matki, Dnia Dziecka i Dnia Ojca. Nie chcemy zdradzać Państwu zbyt wielu szczegółów naszego wspólnego świętowania, ale na pewno czekają na Państwa doznania artystyczne, jak i kulinarne, pokaz pierwszej pomocy przedmedycznej, ale przede wszystkim wspaniałe chwile spędzone z własnymi pociechami. Liczymy na Państwa obecność... i na piękną pogodę! Do zobaczenia!

Alina Mikołajczyk


Szanowni Rodzice dzieci z oddziału "Krasnali" i "Starszaków",

zapraszamy Państwa na zebrania, które odbędą się w czwartek 31 maja 2019 r. o godzinie 16:15. Najpierw odbędzie się spotkanie ogólne z dyrektorem, a następnie zebrania z nauczycielkami poszczególnych grup. Omówione zostaną m.in. wyniki obserwacji końcowej dzieci w roku szkolnym 2019/2020, organizacja pracy przedszkola w wakacje oraz planowane zmiany w placówce w roku szkolnym 2019/2020, a na wniosek Warmińsko-Mazurskiego Kuratora Oświaty przypomnimy Państwu procedury bezpieczeństwa obowiązujące na terenie naszego przedszkola oraz podamy osoby i instytucje, do których można zgłosić się o wsparcie w sytuacjach wymagających pomocy psychologiczno-pedagogicznej i wychowawczej.

Alina Mikołajczyk


UWAGA - BARDZO WAŻNE!

Drodzy Rodzice, informuję, że w oddziale "Starszaków" zgłoszono już KOLEJNY PRZYPADEK wystąpienia u dziecka ZAPALENIA SPOJÓWEK. Proszę pamiętać, że zapalenie spojówek o charakterze bakteryjnym jest zaraźliwe, a zapalenie spojówek spowodowane przez wirusy - wysoce zaraźliwe. Dziecko dotyka chorych oczu rękoma, a potem zostawia zarazki na zabawkach, ręcznikach czy odzieży. Dopóki dziecko jest chore nie powinno chodzić do przedszkola. Poprzez wspólne zabawki bardzo łatwo jedno chore dziecko może zarazić zapaleniem spojówek znaczną część swojej przedszkolnej grupy.

Alina Mikołajczyk


UWAGA - NABÓR DO PRZEDSZKOLA

Szanowni Państwo,

27 maja 2019 r. zakończyło się postępowanie uzupełniające na rok szkolny 2019/2020. Wszyscy kandydadci zakwalifikowani w jego toku zostali przyjęci do Przedszkola w Młynarach. Jednocześnie informuję, że dysponujemy jeszcze 28 wolnymi miejscami, zachęcamy więc do zapisywania dzieci do naszej placówki, przypominając jednocześnie, że przedszkole:

 

 • uczy dziecko samodzielności,
 • uczy współdziałania w grupie,
 • stwarza dziecku okazję do poznawania świata i zdobywania wiedzy,
 • kształtuje i rozwija umysł dziecka,
 • rozwija wyobraźnię i kreatywność,
 • rozwija kompetencje językowe,
 • pozytywnie wpływa na rozwój ruchowy dziecka,
 • przygotowuje dziecko do podjęcia nauki w szkole.

Jednocześnie przypominamy, że 30 nowych miejsc przedszkolnych utworzono w ramach projektu pn. "Przedkoszlaki na start!", do którego wciąż odbywa się rekrutacja. W projekcie udział będą mogły wziąć dzieci w wieku od 3 do 5 lat, a także rodzice dzieci z wadami wymowy oraz nauczyciele przedszkola. Dzieci biorące udział w projekcie, będą mogły wziąć udział w zajęciach dodatkowych. Więcej szczegółów na temat projektu, a także regulamin oraz dokumenty rekrutacyjne można znaleźć w zakładce"Projekt Przedszkolaki na start!" lub klikając TUTAJ

Alina Mikołajczyk


DYREKTOR PRZEDSZKOLA W MŁYNARACH OGŁASZA NABÓR NA STANOWISKO: NAUCZYCIEL WYCHOWANIA PRZEDSZKOLNEGO.

Przedszkole w Młynarach realizując projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego pt. „Przedszkolaki na start!” w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020 poszukuje kandydata na stanowisko nauczyciela wychowania przedszkolnego.

 1. Wymagania niezbędne:
 1. Wykształcenie zgodne z rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 1 sierpnia 2017 r. w sprawie szczegółowych kwalifikacji wymaganych od nauczycieli (Dz. U. poz. 1575, z późn. zm.), czyli kwalifikacje do zajmowania stanowiska nauczyciela w przedszkolu posiada osoba, która ukończyła:
 1. studia drugiego stopnia lub jednolite studia magisterskie, na kierunku (specjalności) zgodnym z nauczanym przedmiotem lub prowadzonymi zajęciami, oraz posiada przygotowanie pedagogiczne,
 2. lub studia drugiego stopnia lub jednolite studia magisterskie, na kierunku, którego efekty uczenia się, o których mowa w ustawie z dnia 22 grudnia 2015 r. o Zintegrowanym Systemie Kwalifikacji, w zakresie wiedzy i umiejętności obejmują treści nauczanego przedmiotu lub prowadzonych zajęć, wskazane w podstawie programowej dla tego przedmiotu na odpowiednim etapie edukacyjnym, oraz posiada przygotowanie pedagogiczne,
 3. lub studia drugiego stopnia lub jednolite studia magisterskie, na kierunku (specjalności) innym niż wymieniony w pkt 1) i 2), i studia podyplomowe w zakresie nauczanego przedmiotu lub prowadzonych zajęć oraz posiada przygotowanie pedagogiczne,
 4. lub studia pierwszego stopnia na kierunku (specjalności) zgodnym z nauczanym przedmiotem lub prowadzonymi zajęciami oraz posiada przygotowanie pedagogiczne,
 5. lub studia pierwszego stopnia na kierunku, którego efekty uczenia się, o których mowa w ustawie z dnia 22 grudnia 2015 r. o Zintegrowanym Systemie Kwalifikacji, w zakresie wiedzy i umiejętności obejmują treści nauczanego przedmiotu lub prowadzonych zajęć, wskazane w podstawie programowej dla tego przedmiotu na odpowiednim etapie edukacyjnym, oraz posiada przygotowanie pedagogiczne,
 6. lub studia pierwszego stopnia na kierunku (specjalności) innym niż wymieniony w pkt 4 i 5  oraz studia podyplomowe lub kurs kwalifikacyjny w zakresie nauczanego przedmiotu lub prowadzonych zajęć, oraz posiada przygotowanie pedagogiczne,
 7. lub zakład kształcenia nauczycieli w specjalności odpowiadającej nauczanemu przedmiotowi lub prowadzonym zajęciom,
 8. lub zakład kształcenia nauczycieli w specjalności innej niż wymieniona w pkt 7 oraz kurs kwalifikacyjny w zakresie nauczanego przedmiotu lub prowadzonych zajęć,
 9. lub studia pierwszego stopnia, studia drugiego stopnia lub jednolite studia magisterskie, na kierunku pedagogika w specjalności przygotowującej do pracy z dziećmi w wieku przedszkolnym lub wczesnoszkolnym,
 10. lub zakłąd kształcenia nauczycieli w specjalności przygotowującej do pracy z dziećmi w wieku przedszkolnym lub wczesnoszkolnym.
 1. posiadanie polskiego obywatelstwa,
 2. pełna zdolność do wykonywania czynności prawnych
 3. korzystanie z pełni praw publicznych,
 4. brak prawomocnego wyroku sądu za umyślne przestępstwo ścigane z oskarżenia publicznego lub umyślne przestępstwo skarbowe,
 5. przestrzeganie podstawowych zasad moralnych,
 6. spełnianie warunków zdrowotnych niezbędnych do wykonywania pracy na stanowisku nauczyciela wychowania przedszkolnego,
 7. znajomość przepisów prawa oświatowego w zakresie dotyczącym przedszkoli publicznych.
 1. Wymagania dodatkowe:
 • minimum 2-letnie doświadczenie zawodowe w pracy z dziećmi,
 • umiejętność pracy w zespole, w tym cierpliwość i opanowanie,
 • łatwość nawiązywania kontaktu z dziećmi,
 • kreatywność i innowacyjność,
 • dyspozycyjność,
 • sumienność i rzetelność wykonywania powierzonych obowiązków i zadań,
 • umiejętność obsługi komputera.
 1. Ogólny zakres obowiązków:
 • organizowanie i prowadzenie pracy dydaktyczno-wychowawczej i opiekuńczej w oddziale przedszkolnym 3-4-latków,
 • dbanie o bezpieczeństwo i zdrowie wychowanków,
 • tworzenie warunków do optymalnego rozwoju każdego dziecka we wszystkich sferach jego rozwoju,
 • rozpoznawanie potrzeb, możliwości, zdolności i zainteresowań wychowanków, uwzględnianie wniosków wynikających z przeprowadzonej diagnozy w dalszej pracy z dziećmi,
 • dokumentowanie wyników obserwacji pedagogicznych (monitoring rozwoju dziecka),
 • systematyczne planowanie i prowadzenie pracy wychowawczo-dydaktycznej i opiekuńczej bezpośrednio z dziećmi lub na ich rzecz, nauczyciel odpowiada za jakość i wyniki tej pracy,
 • prowadzenie obowiązującej dokumentacji,
 • współpraca z rodzicami w sprawach wychowania i nauczania dzieci,
 • czynny udział w pracach rady pedagogicznej oraz realizacja jej postanowień i uchwał,
 • realizowanie zadań i czynności wynikających ze statutu przedszkola i wewnętrznych regulaminów oraz procedur.
 1. Warunki pracy:
 • miejsce wykonywania pracy: Przedszkole w Młynarach, ul. Polna 4,
 • umowa o pracę na czas określony od 1 września 2019 r. do 30 czerwca 2020 r.,
 • wymiar czasu pracy: pełny etat (25 godzin tygodniowo).
 1. Wymagane dokumenty:
 • list motywacyjny,
 • CV z opisem przebiegu pracy zawodowej,
 • kopia dokumentu potwierdzającego tożsamość,
 • kserokopie dokumentów potwierdzających wymagane wykształcenie,
 • kserokopie świadectw pracy,
 • kserokopia dokumentu potwierdzającego stopień awansu zawodowego (jeśli kandydat posiada),
 • kserokopie dokumentów potwierdzających inne kwalifikacje i umiejętności,
 • oświadczenie kandydata o niekaralności za umyślne przestępstwo ścigane z oskarżenia publicznego lub umyślne przestępstwo skarbowe oraz o korzystaniu z pełni praw publicznych i posiadaniu pełnej  zdolności  do  czynności prawnych,
 • oświadczenie kandydata o braku przeciwwskazań zdrowotnych do wykonywania pracy na stanowisku nauczyciela.

Kserokopie muszą być poświadczone za zgodność z oryginałem przez kandydata.

List motywacyjny i CV powinny być opatrzone klauzulą:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w ofercie pracy dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) oraz ustawą z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. poz. 1000, z późn. zm.).

 1. Termin i miejsce składania dokumentów:

Oferty należy składać w zamkniętych kopertach z podanym adresem zwrotnym i dopiskiem: „Nabór na stanowisko nauczyciela wychowania przedszkolnego w Przedszkolu w Młynarach” w terminie do dnia 7 czerwca 2019 r. do godziny 16:00 w siedzibie Przedszkola przy ul. Słowackiego 14 w Młynarach. W przypadku przesłania dokumentów za pośrednictwem poczty liczy się data wpływu przesyłki do przedszkola.

Oferty niespełniające wymagań formalnych lub dostarczone po upływie ww. terminu nie będą rozpatrywane.

Kandydaci zakwalifikowani do kolejnego etapu naboru zostaną powiadomieni telefonicznie o terminie i miejscu przeprowadzenia rozmowy kwalifikacyjnej. Ostateczna decyzja o zatrudnieniu należy do Dyrektora Przedszkola w Młynarach.

Informacja końcowa o wynikach naboru zostanie ogłoszona w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miasta i Gminy Młynary, na tablicy informacyjnej w Przedszkolu w Młynarach oraz na stronie internetowej mlynary.pl – zakładka „Przedszkole w Młynarach”.

W terminie do 2 tygodni po ogłoszeniu wyników naboru należy odebrać złożone dokumenty. Po upływie tego terminu dokumenty zostaną komisyjnie zniszczone.

Dodatkowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu 55/ 248 60 83.


DYREKTOR PRZEDSZKOLA W MŁYNARACH OGŁASZA NABÓR NA WOLNE STANOWISKO URZĘDNICZE: GŁÓWNY KSIĘGOWY

I. Wymagania niezbędne:

Kandydatem na stanowisko głównego księgowego może być osoba, która:

 1. posiada polskie obywatelstwo;
 2. ma pełną zdolność do czynności prawnych oraz korzysta z pełni praw publicznych;
 3. nie była prawomocnie skazana za przestępstwo przeciwko mieniu, przeciwko obrotowi gospodarczemu, przeciwko działalności instytucji państwowych oraz samorządu terytorialnego, przeciwko wiarygodności dokumentów lub za przestępstwo skarbowe;
 4. spełnia jeden z poniższych warunków:
 1. ukończyła ekonomiczne jednolite studia magisterskie, ekonomiczne wyższe studia zawodowe, uzupełniające ekonomiczne studia magisterskie lub ekonomiczne studia podyplomowe i posiada co najmniej 3-letnią praktykę w księgowości,
 2. ukończyła średnią, policealną lub pomaturalną szkołę ekonomiczną i posiada co najmniej 6-letnią praktykę w księgowości,
 3. jest wpisana do rejestru biegłych rewidentów na podstawie odrębnych przepisów,
 4. posiada certyfikat księgowy uprawniający do usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowych albo świadectwo kwalifikacyjne uprawniające do usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowych, wydane na podstawie odrębnych przepisów.

II. Wymagania dodatkowe, które pozwolą na optymalne wykonywanie zadań na stanowisku głównego księgowego:

 1. znajomość rachunkowości budżetowej;
 2. znajomość i umiejętność korzystania z przepisów z zakresu ustawy
  o finansach publicznych, ustawy o rachunkowości, prawa o zamówieniach publicznych, ustawy o pracownikach samorządowych, przepisów dotyczących podatków, ubezpieczeń społecznych oraz prawa pracy i ustawy Karta Nauczyciela;
 3. biegła umiejętność obsługi komputera, obsługi programów: Księgowość i Płace Optivum, GUS, SIO, Word, Excel oraz bankowości elektronicznej;
 4. biegła znajomość języka polskiego w mowie i piśmie;
 5. posiadanie takich cech osobowości, jak: rzetelność, dokładność, uczciwość, punktualność, terminowość, dyskrecja, samodzielność, umiejętność pracy w zespole, dobra organizacja pracy, duża odporność na stres;
 6. brak przeciwskazań zdrowotnych do wykonywania pracy na stanowisku głównego księgowego.

III. Zakres zadań i wykonywanych obowiązków na stanowisku głównego księgowego:

 • obsługa finansowo-księgowa placówki, tj. prowadzenie pełnej księgowości przedszkolnej,
 • wykonywanie dyspozycji środkami pieniężnymi,
 • rozliczanie i nadzór nad gospodarką finansową związaną z żywieniem dzieci,
 • sporządzanie i kontrola realizacji planów dochodów i wydatków,
 • sporządzanie obowiązujących sprawozdań finansowych i statystycznych oraz analiz,
 • kontrolowanie systemu inwentaryzacji oraz prawidłowości gospodarowania składnikami majątkowymi,
 • przestrzeganie dyscypliny finansów publicznych,
 • opracowywanie projektów przepisów wewnętrznych wydawanych przez dyrektora, dotyczących prowadzenia rachunkowości, m.in. polityki rachunkowości przedszkola oraz instrukcji inwentaryzacyjnej,
 • prowadzenie korespondencji w zakresie spraw finansowych,
 • kompleksowa obsługa kadrowo-płacowa pracowników,
 • wprowadzanie i przekazywanie danych w systemie informacji oświatowej przy użyciu programu SIO,
 • wykonywanie innych poleceń służbowych bezpośredniego przełożonego.

IV. Informacje o warunkach pracy na stanowisku głównego księgowego:

 • miejsce wykonywania pracy: Przedszkole, ul. Słowackiego 14, 14-420 Młynary;
 • wymiar czasu pracy: cały etat, praca w godzinach od 8:00 do 16:00,
 • umowa o pracę;
 • praca przy komputerze co najmniej przez połowę dobowego wymiaru czasu pracy;
 • w miesiącu poprzedzającym datę ogłoszenia konkursu wskaźnik zatrudnienia osób niepełnosprawnych w Przedszkolu w Młynarach nie wynosił co najmniej 6%.

V. Wymagane dokumenty:

 • list motywacyjny,
 • życiorys (CV) z dokładnym opisem pracy zawodowej,
 • dokumenty potwierdzające wymagane kwalifikacje i umiejętności oraz świadectwa pracy,
 • oświadczenie kandydata o braku przeciwwskazań zdrowotnych do pracy na stanowisku głównego księgowego,
 • oświadczenie kandydata o posiadaniu obywatelstwa polskiego albo kopia dokumentu potwierdzającego tożsamość oraz obywatelstwo polskie kandydata poświadczona przez kandydata za zgodność z oryginałem,
 • oświadczenie kandydata o posiadaniu pełnej zdolności do czynności prawnych oraz korzystaniu z pełni praw publicznych,
 • oświadczenie kandydata o braku prawomocnego skazania za przestępstwo przeciwko mieniu, przeciwko obrotowi gospodarczemu, przeciwko działalności instytucji państwowych oraz samorządu terytorialnego, przeciwko wiarygodności dokumentów lub za przestępstwo skarbowe,
 • oświadczenie o wyrażaniu zgody na przetwarzanie danych osobowych
  dla potrzeb niezbędnych do przeprowadzania procesu naboru zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), ustawą z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. poz. 1000, z późn. zm.) oraz ustawą z dnia 21 listopada 2008 r. o pracownikach samorządowych (Dz. U. z 2018 r. poz. 1260 i 1669).

VI. Termin i miejsce składania dokumentów

Oferty należy składać w zamkniętych kopertach z podanym adresem zwrotnym i dopiskiem: „Oferta pracy na stanowisko urzędnicze głównego księgowego” w terminie do dnia 3 czerwca 2019 r. do godziny 16:00 w siedzibie Przedszkola przy ul. Słowackiego 14 w Młynarach. W przypadku przesłania dokumentów za pośrednictwem poczty liczy się data wpływu przesyłki do przedszkola.

Zgłoszenia kandydatów złożone po terminie, w sposób inny niż określony w ogłoszeniu, bez kompletu wymaganych dokumentów, nie będą brane pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym.

Kandydaci spełniający wymagania formalne zostaną zakwalifikowani do dalszego etapu naboru, o czym zostaną powiadomieni telefonicznie, a rozmowa kwalifikacyjna zostanie przeprowadzona 6 czerwca 2019 r. o godzinie 10:00.

Informacja o wynikach rekrutacji zostanie ogłoszona w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miasta i Gminy Młynary, na tablicy informacyjnej w Przedszkolu w Młynarach oraz na stronie internetowej mlynary.pl – zakładka „Przedszkole w Młynarach”.

 Dodatkowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu 55/ 248 60 83.


DYREKTOR PRZEDSZKOLA W MŁYNARACH OGŁASZA NABÓR NA STANOWISKO: WOŹNA ODDZIAŁOWA.

Przedszkole w Młynarach realizując projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego pt. „Przedszkolaki na start!” w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020 poszukuje kandydata na stanowisko woźnej oddziałowej.

 1. Wymagania niezbędne:
 • obywatelstwo polskie,
 • wykształcenie minimum zasadnicze zawodowe lub średnie zawodowe,
 • pełna zdolność do wykonywania czynności prawnych oraz korzystanie z pełni praw publicznych,
 • niekaralność,
 • stan zdrowia pozwalający na zatrudnienie na danym stanowisku,
 1. Wymagania dodatkowe:
 • minimum roczne doświadczenie zawodowe w pracy z dziećmi w placówkach oświatowych,
 • opiekuńczy i miły stosunek do dzieci,
 • łatwość nawiązywania kontaktu z dziećmi,
 • umiejętność pracy w zespole,
 • kreatywność,
 • sumienność i rzetelność wykonywania powierzonych obowiązków i zadań.
 1. Ogólny zakres obowiązków:
 • współpracowanie z nauczycielami w organizowaniu pracy dydaktyczno-wychowawczej i opiekuńczej, w tym pomoc w przeprowadzaniu zabaw i zajęć oraz uczestniczenie w spacerach, wyjściach, wycieczkach i uroczystościach przedszkolnych, 
 • podawanie dzieciom posiłków,
 • pomoc dzieciom w czynnościach samoobsługowych,
 • organizowanie poobiedniego odpoczynku dzieci przez rozłożenie oraz złożenie leżaków i pościeli,
 • codzienne utrzymywanie w czystości sali i łazienki należącej do grupy oraz dodatkowo przydzielonych pomieszczeń,
 • okresowe mycie zabawek, leżaków, okien i drzwi oraz pranie firanek,
 • wykonywanie innych zadań zleconych przez dyrektora.
 1. Warunki pracy i płacy:
 • miejsce wykonywania pracy: Przedszkole w Młynarach, ul. Polna 4
 • umowa o pracę na 3-miesięczny okres próbny od 1 września do 30 listopada 2019 r., po okresie próbnym możliwość przedłużenia umowy od 1 grudnia 2019 r. do 30 czerwca 2020 r.,
 • wymiar czasu pracy: pełny etat, 8 godzin dziennie
 • wynagrodzenie wg. rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 15 maja 2018 r. w sprawie wynagradzania pracowników samorządowych (Dz.U. poz. 936 i 2437).
 1. Wymagane dokumenty:
 • list motywacyjny,
 • CV z opisem przebiegu pracy zawodowej,
 • kopia dokumentu potwierdzającego tożsamość,
 • kserokopie dokumentów potwierdzających wykształcenie i kwalifikacje zawodowe, w tym także kserokopie zaświadczeń o odbytych kursach i szkoleniach przydatnych na danym stanowisku,
 • kserokopie świadectw pracy,
 • oświadczenie kandydata o niekaralności za umyślne przestępstwo ścigane z oskarżenia publicznego lub umyślne przestępstwo skarbowe oraz o korzystaniu z pełni praw publicznych i posiadaniu pełnej  zdolności  do  czynności prawnych,
 • oświadczenie kandydata o braku przeciwwskazań zdrowotnych do wykonywania pracy na stanowisku woźnej oddziałowej.

Kserokopie muszą być poświadczone za zgodność z oryginałem przez kandydata.

List motywacyjny i CV powinny być opatrzone klauzulą:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w ofercie pracy dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) oraz ustawą z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. poz. 1000, z późn. zm.).

 1. Termin i miejsce składania dokumentów:

Oferty należy składać w zamkniętych kopertach z podanym adresem zwrotnym i dopiskiem: „Nabór na stanowisko woźnej oddziałowej w Przedszkolu w Młynarach” w terminie do dnia 7 czerwca 2019 r. do godziny 16:00 w siedzibie Przedszkola przy ul. Słowackiego 14 w Młynarach. W przypadku przesłania dokumentów za pośrednictwem poczty liczy się data wpływu przesyłki do przedszkola.

Oferty niespełniające wymagań formalnych lub dostarczone po upływie ww. terminu nie będą rozpatrywane.

Kandydaci zakwalifikowani do kolejnego etapu naboru zostaną powiadomieni telefonicznie o terminie i miejscu przeprowadzenia rozmowy kwalifikacyjnej. Ostateczna decyzja o zatrudnieniu należy do Dyrektora Przedszkola w Młynarach.

Informacja końcowa o wynikach naboru zostanie ogłoszona w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miasta i Gminy Młynary, na tablicy informacyjnej w Przedszkolu w Młynarach oraz na stronie internetowej mlynary.pl – zakładka „Przedszkole w Młynarach”.

W terminie do 2 tygodni po ogłoszeniu wyników naboru należy odebrać złożone dokumenty. Po upływie tego terminu dokumenty zostaną komisyjnie zniszczone.

Dodatkowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu 55/ 248 60 83.


DYREKTOR PRZEDSZKOLA W MŁYNARACH OGŁASZA NABÓR NA STANOWISKO: POMOC KUCHENNA.

Przedszkole w Młynarach realizując projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego pt. „Przedszkolaki na start!” w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020 poszukuje kandydata na stanowisko pomocy kuchennej.

 1. Wymagania niezbędne :
 • obywatelstwo polskie,
 • wykształcenie minimum zasadnicze zawodowe w kierunku gastronomicznym,
 • pełna zdolność do wykonywania czynności prawnych oraz korzystanie z pełni praw publicznych,
 • niekaralność,
 • stan zdrowia pozwalający na zatrudnienie na danym stanowisku,
 1. Wymagania dodatkowe:
 • minimum roczne doświadczenie zawodowe,
 • umiejętność samodzielnego organizowania pracy i umiejętność pracy w zespole,
 • odporność na stres,
 • zaangażowanie w pracę oraz rzetelne wykonywanie powierzonych zadań.
 1. Ogólny zakres obowiązków:
 • uczestniczenie w układaniu jadłospisów i przygotowywaniu posiłków dla dzieci,
 • porcjowanie i wydawanie posiłków,
 • utrzymywanie w czystości i porządku naczyń, sprzętu i pomieszczeń kuchennych,
 • wykonywanie innych zadań zleconych przez dyrektora.
 1. Warunki pracy i płacy:
 • miejsce wykonywania pracy: Przedszkole w Młynarach, ul. Polna 4
 • umowa o pracę na 3-miesięczny okres próbny od 1 września do 30 listopada 2019 r., po okresie próbnym możliwość przedłużenia umowy od 1 grudnia 2019 r. do 30 czerwca 2020 r.
 • praca w pełnym wymiarze czasu pracy w systemie jednozmianowym od godziny 7:00 do godziny 15:00
 • wynagrodzenie wg. rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 15 maja 2018 r. w sprawie wynagradzania pracowników samorządowych (Dz.U. poz. 936 i 2437).
 1. Wymagane dokumenty:
 • list motywacyjny,
 • CV z opisem przebiegu pracy zawodowej,
 • kopia dokumentu potwierdzającego tożsamość,
 • kserokopie dokumentów potwierdzających wykształcenie i kwalifikacje zawodowe, w tym także kserokopie zaświadczeń o odbytych kursach i szkoleniach przydatnych na danym stanowisku,
 • kserokopie świadectw pracy,
 • oświadczenie kandydata o niekaralności za umyślne przestępstwo ścigane z oskarżenia publicznego lub umyślne przestępstwo skarbowe oraz o korzystaniu z pełni praw publicznych i posiadaniu pełnej  zdolności  do  czynności prawnych,
 • oświadczenie kandydata o braku przeciwwskazań zdrowotnych do wykonywania pracy na stanowisku pomocy kuchennej.

Kserokopie muszą być poświadczone za zgodność z oryginałem przez kandydata.

List motywacyjny i CV powinny być opatrzone klauzulą:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w ofercie pracy dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) oraz ustawą z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. poz. 1000, z późn. zm.).

 1. Termin i miejsce składania dokumentów:

Oferty należy składać w zamkniętych kopertach z podanym adresem zwrotnym i dopiskiem: „Nabór na stanowisko pomocy kuchennej w Przedszkolu w Młynarach” w terminie do dnia 7 czerwca 2019 r. do godziny 16:00 w siedzibie Przedszkola przy ul. Słowackiego 14 w Młynarach. W przypadku przesłania dokumentów za pośrednictwem poczty liczy się data wpływu przesyłki do przedszkola.

Oferty niespełniające wymagań formalnych lub dostarczone po upływie ww. terminu nie będą rozpatrywane.

Kandydaci zakwalifikowani do kolejnego etapu naboru zostaną powiadomieni telefonicznie o terminie i miejscu przeprowadzenia rozmowy kwalifikacyjnej. Ostateczna decyzja o zatrudnieniu należy do Dyrektora Przedszkola w Młynarach.

Informacja końcowa o wynikach naboru zostanie ogłoszona w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miasta i Gminy Młynary, na tablicy informacyjnej w Przedszkolu w Młynarach oraz na stronie internetowej mlynary.pl – zakładka „Przedszkole w Młynarach”.

W terminie do 2 tygodni po ogłoszeniu wyników naboru należy odebrać złożone dokumenty. Po upływie tego terminu dokumenty zostaną komisyjnie zniszczone.

Dodatkowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu 55/ 248 60 83.


DYREKTOR PRZEDSZKOLA W MŁYNARACH OGŁASZA NABÓR NA STANOWISKO: SPRZĄTACZKA.

Przedszkole w Młynarach realizując projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego pt. „Przedszkolaki na start!” w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020 poszukuje kandydata na stanowisko sprzątaczki.

 1. Wymagania niezbędne :
 • obywatelstwo polskie,
 • wykształcenie minimum zasadnicze zawodowe,
 • pełna zdolność do wykonywania czynności prawnych oraz korzystanie z pełni praw publicznych,
 • niekaralność,
 • stan zdrowia pozwalający na zatrudnienie na danym stanowisku,
 1. Wymagania dodatkowe:
 • mile widziane doświadczenie na podobnym stanowisku pracy,
 • umiejętność dobrej organizacji pracy,
 • umiejętność działania pod presją czasu, odporność na stres,
 • łatwość w nawiązywaniu kontaktów, w tym także z dziećmi, umiejętność pracy w zespole,
 • uczciwość, odpowiedzialność, dokładność, wysokie zaangażowanie w pracę.
 1. Ogólny zakres obowiązków:
 • utrzymywanie czystości w pomieszczeniach biurowych, korytarzach, łazienkach personelu, pokojach socjalnych, pomieszczeniach gospodarczych i stołówce,
 • utrzymywanie porządku na terenie wokół przedszkola i na placu zabaw,
 • wykonywanie innych zadań zleconych przez dyrektora.
 1. Warunki pracy i płacy:
 • miejsce wykonywania pracy: Przedszkole w Młynarach, ul. Polna 4,
 • umowa o pracę na 3-miesięczny okres próbny od 1 września do 30 listopada 2019 r., po okresie próbnym możliwość przedłużenia umowy od 1 grudnia 2019 r. do 30 czerwca 2020 r.,
 • wymiar czasu pracy: pełny etat, praca w godzinach od 8:30 do 16:30,
 • wynagrodzenie wg. rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 15 maja 2018 r. w sprawie wynagradzania pracowników samorządowych (Dz.U. poz. 936 i 2437).
 1. Wymagane dokumenty:
 • list motywacyjny,
 • CV z opisem przebiegu pracy zawodowej,
 • kopia dokumentu potwierdzającego tożsamość,
 • kserokopie dokumentów potwierdzających wykształcenie i kwalifikacje zawodowe, w tym także kserokopie zaświadczeń o odbytych kursach i szkoleniach przydatnych na danym stanowisku,
 • kserokopie świadectw pracy,
 • oświadczenie kandydata o niekaralności za umyślne przestępstwo ścigane z oskarżenia publicznego lub umyślne przestępstwo skarbowe oraz o korzystaniu z pełni praw publicznych i posiadaniu pełnej  zdolności  do  czynności prawnych,
 • oświadczenie kandydata o braku przeciwwskazań zdrowotnych do wykonywania pracy na stanowisku sprzątaczki.

Kserokopie muszą być poświadczone za zgodność z oryginałem przez kandydata.

List motywacyjny i CV powinny być opatrzone klauzulą:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w ofercie pracy dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) oraz ustawą z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. poz. 1000, z późn. zm.).

 1. Termin i miejsce składania dokumentów:

Oferty należy składać w zamkniętych kopertach z podanym adresem zwrotnym i dopiskiem: „Nabór na stanowisko sprzątaczki w Przedszkolu w Młynarach” w terminie do dnia 7 czerwca 2019 r. do godziny 16:00 w siedzibie Przedszkola przy ul. Słowackiego 14 w Młynarach. W przypadku przesłania dokumentów za pośrednictwem poczty liczy się data wpływu przesyłki do przedszkola.

Oferty niespełniające wymagań formalnych lub dostarczone po upływie ww. terminu nie będą rozpatrywane.

Kandydaci zakwalifikowani do kolejnego etapu naboru zostaną powiadomieni telefonicznie o terminie i miejscu przeprowadzenia rozmowy kwalifikacyjnej. Ostateczna decyzja o zatrudnieniu należy do Dyrektora Przedszkola w Młynarach.

Informacja końcowa o wynikach naboru zostanie ogłoszona w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miasta i Gminy Młynary, na tablicy informacyjnej w Przedszkolu w Młynarach oraz na stronie internetowej mlynary.pl – zakładka „Przedszkole w Młynarach”.

W terminie do 2 tygodni po ogłoszeniu wyników naboru należy odebrać złożone dokumenty. Po upływie tego terminu dokumenty zostaną komisyjnie zniszczone.

Dodatkowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu 55/ 248 60 83.

 


DYREKTOR PRZEDSZKOLA W MŁYNARACH OGŁASZA

NABÓR NA WOLNE STANOWISKO URZĘDNICZE: GŁÓWNY KSIĘGOWY

I. Wymagania niezbędne:

Kandydatem na stanowisko głównego księgowego może być osoba, która:

 1. posiada polskie obywatelstwo;
 2. ma pełną zdolność do czynności prawnych oraz korzysta z pełni praw publicznych;
 3. nie była prawomocnie skazana za przestępstwo przeciwko mieniu, przeciwko obrotowi gospodarczemu, przeciwko działalności instytucji państwowych oraz samorządu terytorialnego, przeciwko wiarygodności dokumentów lub za przestępstwo skarbowe;
 4. spełnia jeden z poniższych warunków:
 1. ukończyła ekonomiczne jednolite studia magisterskie, ekonomiczne wyższe studia zawodowe, uzupełniające ekonomiczne studia magisterskie lub ekonomiczne studia podyplomowe i posiada co najmniej 3-letnią praktykę w księgowości,
 2. ukończyła średnią, policealną lub pomaturalną szkołę ekonomiczną i posiada co najmniej 6-letnią praktykę w księgowości,
 3. jest wpisana do rejestru biegłych rewidentów na podstawie odrębnych przepisów,
 4. posiada certyfikat księgowy uprawniający do usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowych albo świadectwo kwalifikacyjne uprawniające do usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowych, wydane na podstawie odrębnych przepisów.

II. Wymagania dodatkowe, które pozwolą na optymalne wykonywanie zadań na stanowisku głównego księgowego:

 1. znajomość rachunkowości budżetowej;
 2. znajomość i umiejętność korzystania z przepisów z zakresu ustawy
  o finansach publicznych, ustawy o rachunkowości, prawa o zamówieniach publicznych, ustawy o pracownikach samorządowych, przepisów dotyczących podatków, ubezpieczeń społecznych oraz prawa pracy i ustawy Karta Nauczyciela;
 3. biegła umiejętność obsługi komputera, obsługi programów: Księgowość i Płace Optivum, GUS, SIO, Word, Excel oraz bankowości elektronicznej;
 4. biegła znajomość języka polskiego w mowie i piśmie;
 5. posiadanie takich cech osobowości, jak: rzetelność, dokładność, uczciwość, punktualność, terminowość, dyskrecja, samodzielność, umiejętność pracy w zespole, dobra organizacja pracy, duża odporność na stres;
 6. brak przeciwskazań zdrowotnych do wykonywania pracy na stanowisku głównego księgowego.

III. Zakres zadań i wykonywanych obowiązków na stanowisku głównego księgowego:

 • obsługa finansowo-księgowa placówki, tj. prowadzenie pełnej księgowości przedszkolnej,
 • wykonywanie dyspozycji środkami pieniężnymi,
 • rozliczanie i nadzór nad gospodarką finansową związaną z żywieniem dzieci,
 • sporządzanie i kontrola realizacji planów dochodów i wydatków,
 • sporządzanie obowiązujących sprawozdań finansowych i statystycznych oraz analiz,
 • kontrolowanie systemu inwentaryzacji oraz prawidłowości gospodarowania składnikami majątkowymi,
 • przestrzeganie dyscypliny finansów publicznych,
 • opracowywanie projektów przepisów wewnętrznych wydawanych przez dyrektora, dotyczących prowadzenia rachunkowości, m.in. polityki rachunkowości przedszkola oraz instrukcji inwentaryzacyjnej,
 • prowadzenie korespondencji w zakresie spraw finansowych,
 • kompleksowa obsługa kadrowo-płacowa pracowników,
 • wprowadzanie i przekazywanie danych w systemie informacji oświatowej przy użyciu programu SIO,
 • wykonywanie innych poleceń służbowych bezpośredniego przełożonego.

IV. Informacje o warunkach pracy na stanowisku głównego księgowego:

 • miejsce wykonywania pracy: Przedszkole, ul. Słowackiego 14, 14-420 Młynary;
 • wymiar czasu pracy: cały etat, czyli 40 godzin tygodniowo;
 • umowa o pracę;
 • praca przy komputerze co najmniej przez połowę dobowego wymiaru czasu pracy;
 • w miesiącu poprzedzającym datę ogłoszenia konkursu wskaźnik zatrudnienia osób niepełnosprawnych w Przedszkolu w Młynarach nie wynosił co najmniej 6%.

V. Wymagane dokumenty:

 • list motywacyjny,
 • życiorys (CV) z dokładnym opisem pracy zawodowej,
 • dokumenty potwierdzające wymagane kwalifikacje i umiejętności oraz świadectwa pracy,
 • oświadczenie kandydata o braku przeciwwskazań zdrowotnych do pracy na stanowisku głównego księgowego,
 • oświadczenie kandydata o posiadaniu obywatelstwa polskiego albo kopia dokumentu potwierdzającego tożsamość oraz obywatelstwo polskie kandydata poświadczona przez kandydata za zgodność z oryginałem,
 • oświadczenie kandydata o posiadaniu pełnej zdolności do czynności prawnych oraz korzystaniu z pełni praw publicznych,
 • oświadczenie kandydata o braku prawomocnego skazania za przestępstwo przeciwko mieniu, przeciwko obrotowi gospodarczemu, przeciwko działalności instytucji państwowych oraz samorządu terytorialnego, przeciwko wiarygodności dokumentów lub za przestępstwo skarbowe,
 • oświadczenie o wyrażaniu zgody na przetwarzanie danych osobowych dla potrzeb niezbędnych do przeprowadzania procesu naboru zgodnie z ustawą
  z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. poz. 1000) oraz ustawą z dnia 21 listopada 2008 r. o pracownikach samorządowych (Dz. U. z 2018 r. poz. 1260 i 1669).

VI. Termin i miejsce składania dokumentów

Oferty należy składać w zamkniętych kopertach z podanym adresem zwrotnym i dopiskiem: „Oferta pracy na stanowisko urzędnicze głównego księgowego” w terminie do dnia 22 maja 2019 r. do godziny 16:00 w siedzibie Przedszkola przy ul. Słowackiego 14  w Młynarach. W przypadku przesłania dokumentów za pośrednictwem poczty liczy się data wpływu przesyłki do przedszkola.

Zgłoszenia kandydatów złożone po terminie, w sposób inny niż określony w ogłoszeniu, bez kompletu wymaganych dokumentów, nie będą brane pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym.

Kandydaci spełniający wymagania formalne zostaną zakwalifikowani do dalszego etapu naboru, o czym zostaną powiadomieni telefonicznie, a rozmowa kwalifikacyjna zostanie przeprowadzona 24 maja 2019 r. o godzinie 9:00.

Informacja o wynikach rekrutacji zostanie ogłoszona w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miasta i Gminy Młynary, na tablicy informacyjnej w Przedszkolu w Młynarach oraz na stronie internetowej mlynary.pl – zakładka „Przedszkole w Młynarach”.

Dodatkowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu 55/ 248 60 83.


UWAGA REKRUTACJA!

Szanowni Państwo,

jutro, czyli 7 maja 2019 r. rozpoczyna się w Przedszkolu w Młynarach postępowanie uzupełniające na rok szkolny 2019/2020. Placówka dysponuje jeszcze 32 wolnymi miejscami.

Wniosek o przyjęcie dziecka do przedszkola mogą Państwo pobrać w wersji elektronicznej tutaj lub w wersji papierowej w siedzibie naszej placówki przy ul. Słowackiego 14. Termin składania wniosków wraz z dokumentami potwierdzającymi spełnianie przez kandydata warunków lub kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu uzupełniającym upływa 14 maja 2019 r. Wnioski będzie można składać u dyrektora przedszkola lub głównej księgowej w godzinach od 10:00 do 16:00. O przyjęciu do przedszkola nie decyduje kolejność zgłoszeń, tylko liczba zdobytych punktów.

Przypominam, że prawo do korzystania z wychowania przedszkolnego mają dzieci w wieku od 3 do 5 lat, natomiast dzieci w wieku 6 lat mają obowiązek odbycia rocznego przygotowania przedszkolnego. Dzieci 2,5-letnie nie biorą udziału w rekrutacji, ale ich rodzice/ opiekunowie prawni mogą złożyć do dyrektora podanie o przyjęcie dziecka do przedszkola, które zostanie rozpatrzone we wrześniu w miarę posiadania wolnych miejsc.

Jednocześnie informuję, że od 1 września 2019 r. nasze przedszkole będzie miało siedzibę w nowo budowanym budynku przy ul. Polnej 4 (w sąsiedztwie Szkoły Podstawowej im. Stefana Żeromskiego w Młynarach).

Jednocześnie przypominamy, że 30 nowych miejsc przedszkolnych utworzono w ramach projektu pn. "Przedkoszlaki na start!", do którego wciąż odbywa się rekrutacja. W projekcie udział będą mogły wziąć dzieci w wieku od 3 do 5 lat, a także rodzice dzieci z wadami wymowy oraz nauczyciele przedszkola. Dzieci biorące udział w projekcie, będą mogły wziąć udział w zajęciach dodatkowych. Więcej szczegółów na temat projektu, a także regulamin oraz dokumenty rekrutacyjne można znaleźć w zakładce"Projekt Przedszkolaki na start!" lub klikając TUTAJ


Alina Mikołajczyk

 

DLACZEGO WARTO WYSŁAĆ DZIECKO DO PRZEDSZKOLA?

NAUKA SAMODZIELNOŚCI

Choć wymagania stawiane przed dzieckiem przed przyjęciem do przedszkola są różne, to prawdą jest taka, że maluch musi wykazywać się w podstawowym zakresie samodzielnością. Podstawa to umiejętność jedzenia, ubierania się, jak również komunikowania potrzeb fizjologicznych. Nawet jeśli wszystkie umiejętności te zostały już opanowane, to przedszkole w naturalny sposób pozwala je utrwalić.

FUNKCJONOWANIE W GRUPIE

Podstawową grupą społeczną jest rodzina. Jednak dla rozwoju dziecka bardzo ważne jest, by maluch przebywał wśród rówieśników, poznawał różne osoby, uczył się nawiązywania kontaktów. Przedszkole to również miejsce, w którym kilkulatek uczy się rozwiązywania konfliktów. Właśnie tutaj rodzą się pierwsze dziecięce przyjaźnie oraz antypatie, dziecko mówi, z kim lubi się bawić, a z kim nie i co ciekawe w tych kwestiach może być niestały i niekonsekwentny. Jednak każde doświadczenie – zarówno te sympatyczne, jak i niemiłe, jak walka o kredki – jest dla dziecka bardzo ważne.

NAUKA WSPÓŁPRACY

Coraz częściej dzieci wychowują się jako jedynacy lub w rodzinach, w których między dziećmi jest duża różnica wieku. Zdarza się, że z braku czasu czy możliwości rodziców maluch ma ograniczony kontakt z innymi dziećmi. Samotna zabawa z kolei nie uczy współdziałania. Tymczasem w przedszkolu szkrab ma dobre warunki, by nauczyć się współpracy z innymi dziećmi oraz zaobserwować zasady, jakie rządzą zachowaniem innych.

NAUKA TOLERANCJI

Do przedszkola chodzą różne dzieci. Często inaczej wyglądają, inaczej się zachowują, mają inne potrzeby, inne rodziny. Dziecko ma możliwość obserwowania tych różnic oraz ich akceptacji. To również dobry pretekst do poznania odmiennej kultury.

NAUKA DZIELENIA

W przedszkolu dzieci uczą się dzielenia. Muszą poczekać na swoją kolej, odpowiadać pytane, czekać na wolną chwilę pani opiekunki, zrozumieć, że również inne dzieci mają swoje prawa i potrzeby.

LEPSZE PRZYGOTOWANIE DO SZKOŁY

Dzieci przebywające w przedszkolu są zazwyczaj pewniejsze siebie, lepiej przygotowane do pójścia do szkoły. Mają za sobą czas adaptacji w przedszkolu, dlatego pójście do szkoły jest co do zasady łatwiejsze. Co oczywiście nie oznacza od razu, że dzieci pozostające w domu będą wykazywały trudności w tym zakresie. Przedszkolak jest przyzwyczajony do nawiązywania nowych kontaktów. Zazwyczaj nie boi się obcych dzieci, umie się szybciej odnaleźć w nowej rzeczywistości.

NAUKA ZASAD

Nie każdemu rodzicowi wychodzi w praktyce nauka zasad. Bardzo często mama czy tata dla własnego spokoju sprząta po maluchu zabawki, łamie wcześniej ustalone zasady, pozwala na słodycze przed obiadem, itd. Często robi to ze zmęczenia i bezradności. W przedszkolu, by placówka mogła funkcjonować, muszą istnieć nienaruszalne zasady, których się nie łamie. Przedszkolak musi dostosować się do odgórnego planu dnia oraz uwzględniać zalecenia opiekunek, bez miejsca na negocjacje.

WSZECHSTRONNY ROZWÓJ

Coraz głośniej mówi się o potrzebie wszechstronnego rozwoju dziecka. Łatwiej je zapewnić w przedszkolu niż na co dzień w domu, w którym rodzice muszą liczyć się z wieloma obowiązkami. Przedszkole to czas na zabawę i naukę, zajęcie plastyczne, śpiew, taniec, basen, naukę języków, piosenek, wierszyków, wyjścia do teatru, zoo oraz wiele innych. To doskonały czas pobudzania wyobraźni oraz spożytkowania energii. Warto zadbać o wszechstronny rozwój na tym etapie, bo jak wielokrotnie udowodniono dzieci najszybciej rozwijają się między pierwszym a piątym rokiem życia. Czas, kiedy maluch ma około trzech lat jest dlatego najodpowiedniejszym jako moment do wysłania go do przedszkola.
 

Źródło: https://www.sosrodzice.pl/dlaczego-warto-wyslac-dziecko-do-przedszkola/


DYREKTOR PRZEDSZKOLA W MŁYNARACH OGŁASZA NABÓR NA WOLNE STANOWISKO URZĘDNICZE: GŁÓWNY KSIĘGOWY

I. Wymagania niezbędne:

Kandydatem na stanowisko głównego księgowego może być osoba, która:

 1. posiada polskie obywatelstwo;
 2. ma pełną zdolność do czynności prawnych oraz korzysta z pełni praw publicznych;
 3. nie była prawomocnie skazana za przestępstwo przeciwko mieniu, przeciwko obrotowi gospodarczemu, przeciwko działalności instytucji państwowych oraz samorządu terytorialnego, przeciwko wiarygodności dokumentów lub za przestępstwo skarbowe;
 4. spełnia jeden z poniższych warunków:
 1. ukończyła ekonomiczne jednolite studia magisterskie, ekonomiczne wyższe studia zawodowe, uzupełniające ekonomiczne studia magisterskie lub ekonomiczne studia podyplomowe i posiada co najmniej 3-letnią praktykę w księgowości,
 2. ukończyła średnią, policealną lub pomaturalną szkołę ekonomiczną i posiada co najmniej 6-letnią praktykę w księgowości,
 3. jest wpisana do rejestru biegłych rewidentów na podstawie odrębnych przepisów,
 4. posiada certyfikat księgowy uprawniający do usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowych albo świadectwo kwalifikacyjne uprawniające do usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowych, wydane na podstawie odrębnych przepisów.

II. Wymagania dodatkowe, które pozwolą na optymalne wykonywanie zadań
na stanowisku głównego księgowego:

 1. znajomość rachunkowości budżetowej;
 2. znajomość i umiejętność korzystania z przepisów z zakresu ustawy
  o finansach publicznych, ustawy o rachunkowości, prawa o zamówieniach publicznych, ustawy o pracownikach samorządowych, przepisów dotyczących podatków, ubezpieczeń społecznych oraz prawa pracy i ustawy Karta Nauczyciela;
 3. biegła umiejętność obsługi komputera, obsługi programów: Księgowość i Płace Optivum, GUS, SIO, Word, Excel oraz bankowości elektronicznej;
 4. biegła znajomość języka polskiego w mowie i piśmie;
 5. posiadanie takich cech osobowości, jak: rzetelność, dokładność, uczciwość, punktualność, terminowość, dyskrecja, samodzielność, umiejętność pracy w zespole, dobra organizacja pracy, duża odporność na stres;
 6. brak przeciwskazań zdrowotnych do wykonywania pracy na stanowisku głównego księgowego.

III. Zakres zadań i wykonywanych obowiązków na stanowisku głównego księgowego:

 • obsługa finansowo-księgowa placówki, tj. prowadzenie pełnej księgowości przedszkolnej,
 • wykonywanie dyspozycji środkami pieniężnymi,
 • rozliczanie i nadzór nad gospodarką finansową związaną z żywieniem dzieci,
 • sporządzanie i kontrola realizacji planów dochodów i wydatków,
 • sporządzanie obowiązujących sprawozdań finansowych i statystycznych oraz analiz,
 • kontrolowanie systemu inwentaryzacji oraz prawidłowości gospodarowania składnikami majątkowymi,
 • przestrzeganie dyscypliny finansów publicznych,
 • opracowywanie projektów przepisów wewnętrznych wydawanych przez dyrektora, dotyczących prowadzenia rachunkowości, m.in. polityki rachunkowości przedszkola oraz instrukcji inwentaryzacyjnej,
 • prowadzenie korespondencji w zakresie spraw finansowych,
 • kompleksowa obsługa kadrowo-płacowa pracowników,
 • wprowadzanie i przekazywanie danych w systemie informacji oświatowej przy użyciu programu SIO,
 • wykonywanie innych poleceń służbowych bezpośredniego przełożonego.

IV. Informacje o warunkach pracy na stanowisku głównego księgowego:

 • miejsce wykonywania pracy: Przedszkole, ul. Słowackiego 14, 14-420 Młynary;
 • wymiar czasu pracy: 3/4 etatu, czyli 30 godzin tygodniowo;
 • umowa o pracę;
 • praca przy komputerze co najmniej przez połowę dobowego wymiaru czasu pracy;
 • w miesiącu poprzedzającym datę ogłoszenia konkursu wskaźnik zatrudnienia osób niepełnosprawnych w Przedszkolu w Młynarach nie wynosił co najmniej 6%.

V. Wymagane dokumenty:

 • list motywacyjny,
 • życiorys (CV) z dokładnym opisem pracy zawodowej,
 • dokumenty potwierdzające wymagane kwalifikacje i umiejętności oraz świadectwa pracy,
 • oświadczenie kandydata o braku przeciwwskazań zdrowotnych do pracy na stanowisku głównego księgowego,
 • oświadczenie kandydata o posiadaniu obywatelstwa polskiego albo kopia dokumentu potwierdzającego tożsamość oraz obywatelstwo polskie kandydata poświadczona przez kandydata za zgodność z oryginałem,
 • oświadczenie kandydata o posiadaniu pełnej zdolności do czynności prawnych oraz korzystaniu z pełni praw publicznych,
 • oświadczenie kandydata o braku prawomocnego skazania za przestępstwo przeciwko mieniu, przeciwko obrotowi gospodarczemu, przeciwko działalności instytucji państwowych oraz samorządu terytorialnego, przeciwko wiarygodności dokumentów lub za przestępstwo skarbowe,
 • oświadczenie o wyrażaniu zgody na przetwarzanie danych osobowych dla potrzeb niezbędnych do przeprowadzania procesu naboru zgodnie z ustawą  z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. poz. 1000) oraz ustawą z dnia 21 listopada 2008 r. o pracownikach samorządowych (Dz. U. z 2018 r. poz. 1260 i 1669).

VI. Termin i miejsce składania dokumentów

Oferty należy składać w zamkniętych kopertach z podanym adresem zwrotnym i dopiskiem: „Oferta pracy na stanowisko urzędnicze głównego księgowego” w terminie do dnia 10 maja 2019 r. do godziny 16:00 w siedzibie Przedszkola przy ul. Słowackiego 14 w Młynarach. W przypadku przesłania dokumentów za pośrednictwem poczty liczy się data wpływu przesyłki do przedszkola.

Zgłoszenia kandydatów złożone po terminie, w sposób inny niż określony w ogłoszeniu, bez kompletu wymaganych dokumentów, nie będą brane pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym.

Kandydaci spełniający wymagania formalne zostaną zakwalifikowani do dalszego etapu naboru, o czym zostaną powiadomieni telefonicznie, a rozmowa kwalifikacyjna zostanie przeprowadzona 17 maja 2019 r. o godzinie 9:00.

Informacja o wynikach rekrutacji zostanie ogłoszona w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miasta i Gminy Młynary, na tablicy informacyjnej w Przedszkolu w Młynarach oraz na stronie internetowej mlynary.pl – zakładka „Przedszkole w Młynarach”.

 Dodatkowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu 55/ 248 60 83.


ZEBRANIE Z RODZICAMI, KTÓRYCH DZIECI UCZĘSZCZAJĄ DO ZERÓWKI

Dnia 26 kwietnia 2019 roku (piątek) odbędzie się zebranie z rodzicami o godz. 16.15 w Przedszkolu w Młynarach przy ul. Słowackiego 14.

Porządek zebrania:

 • Przedstawienie wyników diagnozy dojrzałości szkolnej - Informacja o gotowości dziecka do podjęcia nauki w szkole podstawowej;
 • Sprawy różne.

                                                                             Nauczycielki – Karolina Wasiluk,  Małgorzata Byk


Wielkanoc to czas otuchy i nadziei.
Czas odradzania się wiary w siłę Chrystusa i drugiego człowieka.
Życzymy, aby Święta Wielkanocne przyniosły Państwu radość oraz wzajemną życzliwość.
By stały się źródłem wzmacniania ducha.
Niech Zmartwychwstanie, które niesie odrodzenie, napełni Państwa pokojem i wiarą,
niech da siłę w pokonywaniu trudności i pozwoli z ufnością patrzeć w przyszłość...
 
Dyrektor wraz z Pracownikami
Przedszkola w Młynarach
 

Drodzy Rodzice, przypominam, że we wtorek 16 kwietnia 2019 r. o godzinie 13:00 w grupie "Starszaków" odbędą się dla Was warsztaty wielkanocne. Pani Anna Stando prosi, aby tego dnia WSZYSTKIE DZIECI przyniosły ze sobą do przedszkola dowolnej wielkości i dowolnego koloru skarpetkę - będzie z niej robiony wielkanocny zajączek.

Alina Mikołajczyk


Szanowni Państwo, informuję, że w dniach 18, 19 i 23 kwietnia oraz 2 maja 2019 r. zajęcia opiekuńczo-wychowawcze będą realizowane w grupie łączonej w budynku przedszkola przy ul. Słowackiego 14 - proszę, aby dzieci z "Zerówki" przyniosły ze sobą kapcie. Jednocześnie proszę Państwa o informację telefoniczną w sytuacji, gdyby któreś z zapisanych na ten czas dzieci miało jednak nie przyjść. Z góry dziękuję!

Alina Mikołajczyk


Drodzy Rodzice, w czwartek 25 kwietnia 2019 r., "Krasnale" i "Starszaki" jadą do Zagrody Edukacyjnej "Ziołowy Dzbanek" w Sąpach, gdzie wezmą udział w ziołowych warsztatach mydlarskich. Koszt tych zajęć to 22 zł. Czas trwania pobytu w zagrodzie wynosi około 2,5 godziny - z przedszkola wyjeżdżamy ok. 11.10 (dzieci otrzymają od nas prowiant na drogę w ramach tzw. drugiego dania), a wracamy ok. 14:00 - akurat w samą porę, by zjeść zupę!

Alina Mikołajczyk


W środę, 10 kwietnia 2019 r., nasze Przedszkole odwiedziła Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza działająca przy młynarskiej Ochotniczej Straży Pożarnej. Młodzieży towarzyszył pan Piotr Kaczyński - ratownik medyczny, oraz pani Monika Chmielewska - jedna z opiekunek ww. drużyny. Nasi goście przeprowadzili dla "Krasnali" i "Starszaków" krótkie szkolenie z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Najpierw była teoria i pokaz resuscytacji krążeniowo-oddechowej, tzw. RKO, a następnie chętne przedszkolaki miały okazję przećwiczyć zdobyte umiejętności na fantomie. Dzieci dowiedziały się także, jak należy postępować w przypadku złamań - po obejrzeniu prezentacji miały okazję wczuć się w rolę poszkodowanego, któremu należało unieruchomić kończynę. W międzyczasie przedszkolaki dzieliły się własnymi doświadczeniami z zakresu udzielania pierwszej pomocy, a na koniec miały okazję poprzymierzać bluzy i czapki, wchodzące w skład umundurowania koszarowego, gdyż taki właśnie strój na okoliczność naszego spotkania ubrali ich starsi koledzy i koleżanki. Z tego miejsca chciałam jeszcze raz podziękować młodzieży i ich opiekunom - w tym także pani Agacie Frąckieiwcz, która niestety tego dnia nie mogła być z nami, za wyjście z inicjatywą takiego szkolenia i nie ukrywam, że liczymy na dalszą współpracę!!!

Alina Mikołajczyk


POPOŁUDNIE Z „LOGOPLANSZÓWKAMI”

W czwartek, 4 kwietnia 2019 r., odbyło się spotkanie dla rodziców i dzieci prowadzone przez panią Karolinę Wasiluk – logopedę. Pierwsza część spotkania była poświęcona ogólnej charakterystyce wad wymowy oraz poznaniu wielu ćwiczeń korygujących te wady. W drugiej części spotkania rodzice, wspólnie ze swoimi pociechami, grali w logopedyczne gry planszowe. Mam nadzieję, że zorganizowane warsztaty były dobrą okazją do wzbogacenia swojej wiedzy, a jednocześnie efektywnie spędzonym czasem. Informuję, że tego typu spotkania będą odbywały się cyklicznie, dlatego proszę o śledzenie przedszkolnej strony internetowej, gdzie będę zamieszczała informacje o terminie planowanych zajęć. Przypominam wszystkim rodzicom, których dzieci uczęszczają na zajęcia logopedyczne, o konieczności ćwiczenia z dziećmi w domu. Proszę również o założenie dzieciom zeszytów logopedycznych (są takie dzieci, które do tej pory nie przynoszą zeszytów na zajęcia).

Karolina Wasiuk


UWAGA - WSZAWICA!

Drodzy Rodzice, dzisiaj, czyli 10 kwietnia 2019 r., zgłoszono nam przypadek wystąpienia wszawicy u jednego z dzieci w "Zerówce". W związku z powyższym przeprowadzę dziś osobiście kontrolę czystości skóry głowy u dzieci - oczywiście będzie to kontrola indywidualna w wydzielonym pomieszczeniu. Zwracam się też do Rodziców, których dzieci w chwili obecnej nie uczęszczają do przedszkola, aby dokonali sprawdzenia głów w domu.

Alina Mikołajczyk


UWAGA - DOTYCZY REKRUTACJI DO PRZEDSZKOLA W MŁYNARACH NA ROK SZKOLNY 2019/2020!!!

Informuję, że 8 kwietnia 2019 r. minął termin składania tzw. potwierdzenia woli zapisu dziecka do przedszkola. Wszystkie dzieci, których rodzice dopełnili tego obowiązku, zostały przyjęte do Przedszkola w Młynarach na rok szkolny 2019/2020 - lista z imiennym wykazem kandydatów przyjętych do przedszkola jest wywieszona w naszej siedzibie przy ul. Słowackiego 14. Jednocześnie informuję, że na nadchodzący rok szkolny dysponujemy jeszcze 7 miejscami wolnymi.

Przypominamy, że 30 nowych miejsc przedszkolnych utworzono w ramach projektu pn. "Przedkoszlaki na start!", do którego wciąż odbywa się rekrutacja. W projekcie udział będą mogły wziąć dzieci w wieku od 3 do 5 lat, a także rodzice dzieci z wadami wymowy oraz nauczyciele przedszkola. Dzieci biorące udział w projekcie, będą mogły wziąć udział w zajęciach dodatkowych. Więcej szczegółów na temat projektu, a także regulamin oraz dokumenty rekrutacyjne można znaleźć w zakładce"Projekt Przedszkolaki na start!" lub klikając TUTAJ

Alina Mikołajczyk


Uwaga Rodzice dzieci, uczęszczających do "Zerówki":

W związku z trwającym w Szkole Podstawowej im. Stefana Żeromskiego strajkiem i skróconym czasem jej otwarcia informuję, że od jutra, tzn. od środy 10 kwietnia do środy 17 kwietnia 2019 r. dzieci rozpoczynają zajęcia w budynku szkoły, a o 14.30 wraz z Paniami przechodzą do siedziby przedszkola przy ul. Słowackiego 14 i stąd muszą być odebrane przez rodziców. Natomiast 18, 19 i 23 kwietnia oraz 2 maja 2019 r. zajęcia będą miały miejsce tylko i wyłącznie w budynku przedszkola.

Alina Mikołajczyk


Szanowni Rodzice,

proszę do końca tego tygodnia, czyli do piątku 12 kwietnia 2019 r. zadeklarować, czy Państwa dziecko będzie chodziło do przedszkola w czasie wiosennej przerwy świątecznej i 2 maja, czy też nie - informacje te są potrzebne do zaplanowania pracy naszej placówki w tym czasie. Listy są wywieszone przy poszczególnych salach. Z góry dziękuję!

Alina Mikołajczyk


UWAGA! UWAGA! UWAGA!

Drodzy Rodzice,

chciałam wszystkim Państwu serdecznie podziękować za okazane zrozumienie i wsparcie i zapewnienie dziś opieki dla dzieci we własnym zakresie. Jednocześnie informuję, że od jutra, tj, od wtorku, 9 kwietnia 2019 r., nasze przedszkole będzie już funkcjonowało bez żadnych utrudnień - pracujemy tak, jak zwykle, a więc od 7:00 będziemy czekać na naszych Przedszkolaków!

Alina Mikołajczyk


Drodzy Rodzice,

w związku z możliwością przystąpienia pracowników Przedszkola w Młynarach do zbiorowego strajku od poniedziałku 8 kwietnia 2019 r. zwracam się do Państwa z prośbą o zapewnienie dzieciom tego dnia opieki we własnym zakresie i pozostawienie ich w domu. Dzieci, które zostaną przyprowadzone do przedszkola w przypadku niemożności zapewnienia im opieki w domu, muszą zostać zaopatrzone przez rodziców w prowiant ze względu na ryzyko zamknięcia kuchni.

W razie konieczności opieka nad dziećmi będzie sprawowana tylko w budynku przedszkola przy ul. Słowackiego 14.

Przypominam, że zgodnie z przepisami zaistnienie okoliczności uzasadniających konieczność sprawowania przez pracownika osobistej opieki nad zdrowym dzieckiem do lat 8 z powodu nieprzewidzianego zamknięcia żłobka, klubu dziecięcego, przedszkola lub szkoły, do których dziecko uczęszcza, jest usprawiedliwioną nieobecnością pracownika w pracy. Dowodem usprawiedliwiającym nieobecność w pracy z tego powodu jest oświadczenie pracownika - stanowi tak § 3 pkt 3 Rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Socjalnej z 15 maja 1996 r. w sprawie sposobu usprawiedliwiania nieobecności w pracy oraz udzielania pracownikom zwolnień od pracy.

Okres usprawiedliwionej nieobecności rodzica w pracy z powodu zamknięcia przedszkola lub szkoły, jest okresem, za który pracownik otrzymuje zasiłek opiekuńczy. Wynika to z treści art. 32 ust. 1 pkt 1 lit. a ustawy z 25 czerwca 1999 r. o świadczeniach pieniężnych z ubezpieczenia społecznego w razie choroby i macierzyństwa. Uprawnienie do tego zasiłku nie przysługuje, gdy inni członkowie rodziny, pozostający we wspólnym gospodarstwie domowym, mogą zapewnić dziecku opiekę.

Liczymy na Państwa wyrozumiałość i wsparcie w tym wyjątkowym czasie, a o sytuacji w przedszkolu będę informowała Państwa na bieżąco poprzez tę stronę internetową.

Alina Mikołajczyk


Szanowni Państwo, przypominam, że w najbliższy czwartek, tj. 4 kwietnia odbędzie się w naszym przedszkolu popołudnie z "logoplanszówkami" dedykowane dla przedszkolaków zakwalifikowanych na zajęcia logopedyczne i ich rodziców. Nasze spotkanie rozpocznie się o godzinie 16.15 krótkimi warsztatami logopedycznymi, po których zdobytą wiedzę będzie można wykorzystać, grając ze swoimi pociechami w logopedyczne gry planszowe. PS Prosimy, aby każdy rodzic zaopatrzył się w małe lusterko kosmetyczne i przyniósł je ze sobą na spotkanie. 

Alina Mikołajczyk


DYREKTOR PRZEDSZKOLA W MŁYNARACH OGŁASZA NABÓR NA WOLNE STANOWISKO URZĘDNICZE: GŁÓWNY KSIĘGOWY

I. Wymagania niezbędne:

Kandydatem na stanowisko głównego księgowego może być osoba, która:

 1. posiada polskie obywatelstwo;
 2. ma pełną zdolność do czynności prawnych oraz korzysta z pełni praw publicznych;
 3. nie była prawomocnie skazana za przestępstwo przeciwko mieniu, przeciwko obrotowi gospodarczemu, przeciwko działalności instytucji państwowych oraz samorządu terytorialnego, przeciwko wiarygodności dokumentów lub za przestępstwo skarbowe;
 4. spełnia jeden z poniższych warunków:
 1. ukończyła ekonomiczne jednolite studia magisterskie, ekonomiczne wyższe studia zawodowe, uzupełniające ekonomiczne studia magisterskie lub ekonomiczne studia podyplomowe i posiada co najmniej 3-letnią praktykę w księgowości,
 2. ukończyła średnią, policealną lub pomaturalną szkołę ekonomiczną i posiada co najmniej 6-letnią praktykę w księgowości,
 3. jest wpisana do rejestru biegłych rewidentów na podstawie odrębnych przepisów,
 4. posiada certyfikat księgowy uprawniający do usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowych albo świadectwo kwalifikacyjne uprawniające do usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowych, wydane na podstawie odrębnych przepisów.

II. Wymagania dodatkowe, które pozwolą na optymalne wykonywanie zadań na stanowisku głównego księgowego:

 1. znajomość rachunkowości budżetowej;
 2. znajomość i umiejętność korzystania z przepisów z zakresu ustawy
  o finansach publicznych, ustawy o rachunkowości, prawa o zamówieniach publicznych, ustawy o pracownikach samorządowych, przepisów dotyczących podatków, ubezpieczeń społecznych oraz prawa pracy i ustawy Karta Nauczyciela;
 3. biegła umiejętność obsługi komputera, obsługi programów: Księgowość i Płace Optivum, GUS, SIO, Word, Excel oraz bankowości elektronicznej;
 4. biegła znajomość języka polskiego w mowie i piśmie;
 5. posiadanie takich cech osobowości, jak: rzetelność, dokładność, uczciwość, punktualność, terminowość, dyskrecja, samodzielność, umiejętność pracy w zespole, dobra organizacja pracy, duża odporność na stres;
 6. brak przeciwskazań zdrowotnych do wykonywania pracy na stanowisku głównego księgowego.

III. Zakres zadań i wykonywanych obowiązków na stanowisku głównego księgowego:

 • obsługa finansowo-księgowa placówki, tj. prowadzenie pełnej księgowości przedszkolnej,
 • wykonywanie dyspozycji środkami pieniężnymi,
 • rozliczanie i nadzór nad gospodarką finansową związaną z żywieniem dzieci,
 • sporządzanie i kontrola realizacji planów dochodów i wydatków,
 • sporządzanie obowiązujących sprawozdań finansowych i statystycznych oraz analiz,
 • kontrolowanie systemu inwentaryzacji oraz prawidłowości gospodarowania składnikami majątkowymi,
 • przestrzeganie dyscypliny finansów publicznych,
 • rozliczanie składek ZUS,
 • sporządzanie deklaracji do Urzędu Skarbowego,
 • opracowywanie projektów przepisów wewnętrznych wydawanych przez dyrektora, dotyczących prowadzenia rachunkowości, m.in. polityki rachunkowości przedszkola oraz instrukcji inwentaryzacyjnej,
 • prowadzenie korespondencji w zakresie spraw finansowych,
 • wykonywanie innych poleceń służbowych bezpośredniego przełożonego.

IV. Informacje o warunkach pracy na stanowisku głównego księgowego:

 • miejsce wykonywania pracy: Przedszkole, ul. Słowackiego 14, 14-420 Młynary;
 • wymiar czasu pracy: 3/4 etatu, czyli 30 godzin tygodniowo;
 • umowa o pracę;
 • praca przy komputerze co najmniej przez połowę dobowego wymiaru czasu pracy;
 • w miesiącu poprzedzającym datę ogłoszenia konkursu wskaźnik zatrudnienia osób niepełnosprawnych w Przedszkolu w Młynarach nie wynosił co najmniej 6%.

V. Wymagane dokumenty:

 • list motywacyjny,
 • życiorys (CV) z dokładnym opisem pracy zawodowej,
 • dokumenty potwierdzające wymagane kwalifikacje i umiejętności oraz świadectwa pracy,
 • oświadczenie kandydata o braku przeciwwskazań zdrowotnych do pracy na stanowisku głównego księgowego,
 • oświadczenie kandydata o posiadaniu obywatelstwa polskiego albo kopia dokumentu potwierdzającego tożsamość oraz obywatelstwo polskie kandydata poświadczona przez kandydata za zgodność z oryginałem,
 • oświadczenie kandydata o posiadaniu pełnej zdolności do czynności prawnych oraz korzystaniu z pełni praw publicznych,
 • oświadczenie kandydata o braku prawomocnego skazania za przestępstwo przeciwko mieniu, przeciwko obrotowi gospodarczemu, przeciwko działalności instytucji państwowych oraz samorządu terytorialnego, przeciwko wiarygodności dokumentów lub za przestępstwo skarbowe,
 • oświadczenie o wyrażaniu zgody na przetwarzanie danych osobowych dla potrzeb niezbędnych do przeprowadzania procesu naboru zgodnie z ustawą z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. poz. 1000) oraz ustawą z dnia 21 listopada 2008 r. o pracownikach samorządowych (Dz. U. z 2018 r. poz. 1260 i 1669).

VI. Termin i miejsce składania dokumentów

Oferty należy składać w zamkniętych kopertach z podanym adresem zwrotnym i dopiskiem: „Oferta pracy na stanowisko urzędnicze głównego księgowego” w terminie do dnia 12 kwietnia 2019 r. do godziny 16:00 w siedzibie Przedszkola przy ul. Słowackiego 14 w Młynarach. W przypadku przesłania dokumentów za pośrednictwem poczty liczy się data wpływu przesyłki do przedszkola.

Zgłoszenia kandydatów złożone po terminie, w sposób inny niż określony w ogłoszeniu, bez kompletu wymaganych dokumentów, nie będą brane pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym.

Kandydaci spełniający wymagania formalne zostaną zakwalifikowani do dalszego etapu naboru, o czym zostaną powiadomieni telefonicznie, a rozmowa kwalifikacyjna zostanie przeprowadzona 19 kwietnia 2019 r. o godzinie 9:00.

Informacja o wynikach rekrutacji zostanie ogłoszona w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miasta i Gminy Młynary, na tablicy informacyjnej w Przedszkolu w Młynarach oraz na stronie internetowej mlynary.pl – zakładka „Przedszkole w Młynarach”.

 Dodatkowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu 55/ 248 60 83.


UWAGA! UWAGA! UWAGA! DOTYCZY REKRUTACJI DZIECI DO PRZEDSZKOLA NA ROK SZKOLNY 2019/2020

Komisja rekrutacyjna powołana przez Dyrektora Przedszkola w Młynarach informuje, że wszystkie dzieci w wieku od 3 do 6 lat, których rodzice złożyli Wniosek o przyjęcie dziecka do przedszkola, zostały zakwalifikowane do przedszkola na rok szkolny 2019/2020. Lista z nazwiskami i imionami tych dzieci zostanie wywieszona w siedzibie przedszkola przy ul. Słowackiego 14 dzisiaj, tj. 29 marca 2019 r., o godzinie 13:00.  Jednocześnie przypominamy, że rodzice dzieci zakwalifikowanych muszą pobrać z przedszkola lub tutaj tzw. potwierdzenie woli zapisu dziecka do przedszkola i złożyć je u dyrektora placówki w terminie od 1 do 8 kwietnia 2019 r. Niezłożenie tego dokumentu w wyżej określonym terminie jest jednoznaczne z rezygnacją z miejsca w przedszkolu.

Dzieci urodzone w 2017 r. będą przyjmowane do Przedszkola w Młynarach, gdy ukończą 2,5 roku, a placówka będzie w tym czasie dysponowała wolnymi miejscami. 

Jednocześnie przypominamy, że 30 nowych miejsc przedszkolnych utworzono w ramach projektu pn. "Przedkoszlaki na start!", do którego wciąż odbywa się rekrutacja. W projekcie udział będą mogły wziąć dzieci w wieku od 3 do 5 lat, a także rodzice dzieci z wadami wymowy oraz nauczyciele przedszkola. Dzieci biorące udział w projekcie, będą mogły wziąć udział w zajęciach dodatkowych. Więcej szczegółów na temat projektu, a także regulamin oraz dokumenty rekrutacyjne można znaleźć w zakładce"Projekt Przedszkolaki na start!" lub klikając TUTAJ


Na promyku słońca, tuż po pierwszej burzy

Przyszła do nas wiosna z dalekiej podróży.

Witały ją bociany, skowronek i szpaki.

Witały ją także wszystkie przedszkolaki.

 

      Wiosna to najpiękniejsza pora roku. Oczekiwanie na jej nadejście jest zawsze bardzo emocjonujące, a powitanie uroczyste. Dzieci z naszego przedszkola postanowiły powitać wiosnę piosenką, kolorowym ubiorem, kwiatami i gaikami. Zanim to jednak nastąpiło należało rozstać się z zimą. Nasza Marzanna, jak to przystało na zimową pannę XXI wieku, została wyniesiona z przedszkola i pozostawiona w pobliżu przystanku autobusowego, gdzie oczekiwała na transport w kierunku morza. Piosenka towarzyszyła dzieciom zarówno przy pożegnaniu zimy, jak i powitaniu wiosny. Każda z grup przedszkolnych miała okazję zaprezentować się przed publicznością, jaką byli rodzice oraz mieszkańcy miasta przebywający w tym czasie w okolicy rynku. W promieniach wiosennego słońca kolorowy pochód prezentował się wyjątkowo oryginalnie, co sami Państwo możecie ocenić oglądając zdjęcia z tego wydarzenia.  

Karolina Darmofał-Niska


We wtorek, 12 marca, dzieci z „zerówki” wybrały się do biblioteki na zajęcia plastyczno-literackie. Podczas zajęć były bardzo skupione i z uwagą słuchały czytanego opowiadania o skrzatach. Późniejsze prace plastyczne pt. „Skrzat”, wykonywały z wielką starannością i zaangażowaniem. BRAWO DLA WSZYSTKICH DZIECI, a Pani bibliotekarce dziękujemy za życzliwe przywitanie i ciekawe zajęcia. 

Karolina Wasiluk


ZAPRASZAMY WSZYSTKIE MAMY WRAZ Z DZIEĆMI I TATUSIAMI NA POPOŁUDNIE Z „LOGOPLANSZÓWKAMI”!!!

4 kwietnia (w czwartek) w przedszkolu o godzinie 16.15 odbędzie się spotkanie dla rodziców i dzieci, podczas którego będą mogli Państwo wzbogacić swoją wiedzę nt. wad wymowy oraz sposobów ich niwelowania. Po krótkich warsztatach logopedycznych, będziemy wykorzystywać zdobytą wiedzę, grając ze swoimi pociechami w logopedyczne gry planszowe. PS Proszę, aby każda mama zaopatrzyła się w małe lusterko kosmetyczne i przyniosła je na spotkanie. 

DO ZOBACZENIA!
Karolina Wasiluk – logopeda


Od poniedziałku, 11 marca 2019 r., w grupie "Starszaków" realizowany jest krąg tematyczny "Ziemia - nasza planeta". Wczoraj dzieci powtórzyły sobie nazwy różnych zwierząt i określały środowiska, w których one żyją, m.in. łąka, las, park, dżungla, pustynia, morze. Dzisiaj natomiast wyruszyliśmy w podróż do Włoch - obejrzeliśmy prezentację multimedialną, podczas której nie tylko rozmawialiśmy o tym, że Włosi lubią pizzę i makarony, a w Watykanie mieszka papież, ale swoją uwagę skupiliśmy przede wszystkim na wulkanach. Przedszkolaki zostały zapoznane z takimi pojęciami jak erupcja, magma i lawa, obejrzały krótki film przedstawiający wybuch wulkanu Stromboli, a pod koniec dnia wykonały miniwulkany z plasteliny i przeprowadziły eksperyment, który przyniósł im wiele radości. Zgodnie z życzeniem dzieci i daną przeze mnie obietnicą przekazuję Państwu instrukcję do wykonania tego eksperymentu w domu. Do wulkanu (może to być zwykły, jednorazowy kubeczek) wlewamy dwie łyżki wody, dodajemy odrobinę farby w wybranym intensywnym kolorze, wsypujemy łyżkę sody oczyszczonej, kilka kropel płynu do mycia naczyń i mieszamy, aż wszystkie składniki się rozpuszczą. Do osobnego kubka nalewamy dwie łyżki octu i jednym ruchem wlewamy ocet do wnętrza wulkanu. Po wykonaniu tych czynności następuje wybuch lawy w postaci piany! Zachęcam Państwa do eksperymentowania razem z dziećmi.

Alina Mikołajczyk


W poniedziałek, 4 marca 2019 r., w „zerówce”  gościł  ratownik medyczny - pan Piotr Kaczyński, który przeprowadził  krótkie szkolenie dzieci z zakresu pierwszej pomocy. Przedszkolaki uczyły się, jak wezwać pomoc, reanimować rannego, jak zabandażować ranę czy jak pomóc komuś podczas zadławienia. Zdobytą wiedzę i umiejętności dzieci miały okazję przetestować bawiąc się w tzw. kąciku medycznym.

Małgorzata Byk


Szanowni Państwo, informuję, że na rok szkolny 2019/2020 Przedszkole w Młynarach dysponuje 52 wolnymi miejscami. Rekrutacja na wolne miejsca rozpoczyna się 11 marca 2019 r. Wniosek o przyjęcie dziecka do przedszkola mogą Państwo pobrać w wersji elektronicznej tutaj lub w wersji papierowej w siedzibie naszej placówki przy ul. Słowackiego 14. Termin składania wniosków wraz z dokumentami potwierdzającymi spełnianie przez kandydata warunków lub kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym upływa 28 marca 2019 r. Wnioski będzie można składać u dyrektora przedszkola lub głównej księgowej w godzinach od 10:00 do 16:00. O przyjęciu do przedszkola nie decyduje kolejność zgłoszeń, tylko liczba zdobytych punktów. Przypominam, że wychowaniem przedszkolnym objęte są dzieci w wieku od 3 do 6 lat. Dzieci 2,5-letnie nie biorą udziału w rekrutacji, ale ich rodzice/ opiekunowie prawni mogą złożyć do dyrektora podanie o przyjęcie dziecka do przedszkola, które zostanie rozpatrzone we wrześniu w miarę posiadania wolnych miejsc. Jednocześnie informuję, że od 1 września 2019 r. nasze przedszkole będzie miało siedzibę w nowo budowanym budynku przy ul. Polnej 4 (w sąsiedztwie Szkoły Podstawowej im. Stefana Żeromskiego w Młynarach).

Równocześnie będzie odbywała się rekrutacja do projektu pn. "Przedkoszlaki na start!". W ramach projektu utworzonych zostanie 30 nowych miejsc przedszkolnych. W projekcie udział będą mogły wziąć dzieci w wieku od 3 do 5 lat, a także rodzice dzieci z wadami wymowy oraz nauczyciele przedszkola. Dzieci biorące udział w projekcie, będą mogły wziąć udział w zajęciach dodatkowych. Więcej szczegółów na temat projektu, a także regulamin oraz dokumenty rekrutacyjne można znaleźć w zakładce"Projekt Przedszkolaki na start!" lub klikając TUTAJ

Alina Mikołajczyk


Szanowni Państwo, zapraszamy Was na zebrania, które odbędą się w przyszłym tygodniu: w środę, 13 marca 2019 r., o godzinie 16.15 spotkamy się z rodzicami dzieci z tzw. zerówki (w przedszkolu, nie w szkole), natomiast w czwartek, 14 marca 2019 r., o godzinie 16.15 spotkamy się z rodzicami "Krasnali" i "Starszaków". Podczas tych zebrań chciałybyśmy omówić z Państwem nie tylko sprawy bieżące, ale ustalić także organizację najważniejszych imprez i uroczystości czekających nas jeszcze w tym roku szkolnym, m.in. naszego wspólnego pikniku rodzinnego. Tydzień później, tzn. w środę, 20 marca 2019 r., o godzinie 16.15 chciałabym się spotkać z przedstawicielami oddziałowych Rad Rodziców. Serdecznie zapraszamy i liczymy na Państwa obecność!

Alina Mikołajczyk


Drodzy Rodzice, informuję Państwa o zamiarze przekształcenia Przedszkola w Młynarach, znajdującego się przy ul. Słowackiego 14 poprzez przeniesienie jego siedziby na ul. Polną 4, czyli od 1 września 2019 r. nasza placówka będzie funkcjonowała w nowo powstającym budynku w pobliżu Szkoły Podstawowej im. Stefana Żeromskiego w Młynarach. 

Na budowę nowego budynku przedszkola w Młynarach uzyskano dofinansowanie Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2014-2020 w ramach poddziałania 9.3.5 Infrastruktura edukacji przedszkolnej, w wysokości 759 900,00 zł.

30 nowych miejsc przedszkolnych dla dzieci w wieku od 3 do 5 lat zostanie utworzonych w ramach projektu pn "Przedszkolaki na start!", który uzyskał dofinansowanie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2014-2020, działanie 2.1 Zapewnienie równego dostępu do wysokiej jakości edukacji przedszkolnej. 

 

Alina Mikołajczyk


Informujemy, że w przedszkolu mamy zgłoszony jeden przypadek zachorowania na rumień zakaźny. Jest to wysypkowa choroba zakaźna, podczas której zakażenie przenosi się z dziecka na dziecko drogą kropelkową. Zakaźność choroby jest największa przed pojawieniem się wysypki. Rumień zakaźny zwykle ustępuje w przeciągu około 7 dni, jednak pod wpływem stresu, kąpieli, ogrzania, natarcia lub nasłonecznienia skóry może pojawić się ponownie.

Alina Mikołajczyk


Drodzy Rodzice, w związku z tym, że jutro, czyli 27 lutego 2019 r., mamy ostatnią środę miesiąca, zapraszamy do przedszkola na konsultacje logopedyczne. Nasza pani logopedka, Karolina Wasiluk, będzie do Państwa dyspozycji w godzinach od 16.00 do 17.00. Zapraszamy!!!

Alina Mikołajczyk


PILNE!!! Drodzy Rodzice dzieci, które obecnie uczęszczają do Przedszkola w Młynarach. Proszę o zgłaszanie się do przedszkola i odbieranie tzw. deklaracji o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego. W związku z dużą absencją przedszkolaków proszę nie czekać, aż dziecko wróci do przedszkola, tylko wstąpić do nas po deklarację i złożyć ją do czwartku, 28 lutego 2019 r. Dziękuję.

Alina Mikołajczyk


W polskim systemie edukacyjnym wychowaniem przedszkolnym objęte są dzieci w wieku od 3 do 6 lat. Rodzice często posyłają do przedszkola dopiero sześciolatka, tłumacząc, że wcześniej był on jeszcze za mały, zbyt chorowity lub po prostu nie chciał chodzić do przedszkola. W obliczu zbliżającej się rekrutacji zachęcam Państwa do zapoznania się z argumentami świadczącymi o przewadze wychowania przedszkolnego nad pozostawieniem dziecka w domu. Życzę miłej lektury i zapraszam do naszej placówki!

Alina Mikołajczyk

 

Przedszkole uczy samodzielności

Aby zostać przyjętym do przedszkola, dziecko musi być w pewnym stopniu samodzielne. I nawet, jeśli nasz skarb potrafi się ubrać i zjeść, w przedszkolu będzie utrwalał te umiejętności. Niewykluczone, iż nauczy się dodatkowych czynności, jak na przykład sznurowanie butów, których nauka dotychczas sprawiała mu problem. Dziecko obserwuje świat wokół siebie i w taki sposób go poznaje. Bada zachowania innych i na tej podstawie wykształca w sobie samodzielność i odpowiedzialność za samego siebie.

 

Przedszkole pokazuje, jak funkcjonować w grupie

Przedszkole jest miejscem, w którym spotyka się wiele dzieci. Nikt z nas nie ma wpływu na to, z kim nasz maluch będzie w grupie. Każdy rodzic może mieć jednak pewność, że jego maluch pozna zarówno osoby miłe, z którymi nawiąże pierwsze przyjaźnie, jak i takie, z którymi będzie toczyć boje o kredki, czy zabawki. Każde z tych doświadczeń jest dla dziecka cenne. Przedszkole uczy zasad rządzących grupą jako całością i daje możliwość nabycia umiejętności współpracy z innymi. Dzięki temu przedszkolak zaczyna rozpoznawać zachowania rówieśników i uczy się reagować na sytuacje, z którymi musi się zmierzyć najpierw w przedszkolu, a później w dalszym swoim życiu.

 

Przedszkole uczy dzieci nawiązywania kontaktów

Jednym dzieciom przychodzi to z łatwością, dla innych odezwanie się do rówieśnika jest problemem nie do pokonania. W piaskownicy wyręcza je mama, która pomaga przełamać pierwsze lody. W przedszkolu natomiast dziecko musi poradzić sobie samo. Uczy się zwalczania wstydliwości i pokonywania nieśmiałości, by zdobyć sympatię koleżanek i kolegów. Jest to umiejętność niezwykle cenna, gdyż na każdym z późniejszych etapów życia w społeczeństwie dziecko – już jako dorosły człowiek – będzie musiało samo nawiązywać kontakty w szkole, w pracy lub wśród znajomych. Jeśli nie nauczy się tego na samym początku swojej życiowej drogi, będzie mu trudniej nabyć umiejętności nawiązywania kontaktów w dorosłym życiu.

 

Przedszkole uczy współpracy

Dziecko, które nie ma rodzeństwa i często z powodu braku czasu rodziców musi spędzać czas na samotnej zabawie, nie ma możliwości nauczenia się współdziałania. Zabawa z rówieśnikami i wspólne wykonywanie zadań jest dla małego człowieka istotnym elementem rozwoju. Przedszkole stwarza doskonałe warunki do kształtowania w sobie umiejętności współpracy z innymi, uczy tolerancji i otwiera na świat. Ponadto dziecko w grupie staje się skłonne do kompromisów i potrafi dzielić się z innymi tak, aby obie strony odnosiły korzyści.

 

Przedszkole uczy posłuszeństwa

Dzieci szybko przyzwyczajają się do wygody i są mistrzami w przekraczaniu granic cierpliwości rodziców. Jeśli rodzice proszą o coś, ale później tego nie egzekwują, malec nie ma możliwości nauczenia się posłuszeństwa. Jak tylko zauważy, że mama czy tato sam doskonale radzi sobie ze sprzątaniem zabawek, zacznie wykorzystywać tę słabość rodzica na innych płaszczyznach swojego życia. Po powrocie z pracy albo nie mamy głowy do tego, by przypilnować malucha, albo brakuje nam cierpliwości i wolimy sami zrobić to, o co prosiliśmy dziecko, niż czekać, aż zrobi to, o co zostało poproszone. Pozwalamy dzieciom „wejść nam na głowę”, ale muszą się one nauczyć, że czasem trzeba się podporządkować innym. Przedszkolak wie, że musi się słuchać opiekunki i jeść to, co jest na obiad, a nie to, na co ma akurat ochotę. I tak, jak w domu krzykiem lub płaczem wymusiłby na mamie to, czego chce, tak w przedszkolu musi być posłuszny i grzecznie wykonywać polecenia wychowawczyni.

 

Przedszkole uczy odpowiedzialności

Dziecko uczy się odpowiedzialności za siebie i innych. Wie, że musi pilnować zabawek, jeśli jest dyżurnym, gdyż po skończonej zabawie trzeba je wszystkie pozbierać i odłożyć na miejsce. W ten sposób dziecko wykształca w sobie umiejętność dbania o siebie i przedmioty, którymi w danym momencie się opiekuje. W domu często odpowiedzialność spoczywa na rodzicach lub dziadkach. W przedszkolu maluch sam kształtuje i utrwala w sobie zdolności bycia odpowiedzialnym.

 

Przedszkole stymuluje wszechstronny rozwój dziecka

Chociaż chcemy, by nasz skarb poznawał szeroko pojętą kulturę i sztukę, nie zawsze jesteśmy w stanie mu to zapewnić. W przedszkolu dzieci nie tylko czytają i ćwiczą pamięć poprzez zapamiętywanie wierszyków i piosenek. Uczestniczą w zajęciach plastycznych, śpiewają, występują w przedstawieniach. Zajęcia te sprzyjają odkrywaniu zdolności twórczych dziecka i pomagają w rozwijaniu indywidualnych zainteresowań. Przedszkole zapewnia warunki do zdobywania nowych umiejętności i systematycznego pogłębiania wiedzy, gdyż umożliwia poznawanie świata przez samodzielne eksperymentowanie i badanie otoczenia. Dziecko, które chodzi do przedszkola, ma więcej możliwości. Te możliwości daje grupa rówieśników oraz nauczycielka, która cały swój czas poświęca dzieciom. To na nich skupia ona całą swoją uwagę. Ty dzięki temu możesz zająć się sobą, swoim rozwojem i osiąganiem sukcesów zawodowych. Pozwól dziecku na odrobinę samodzielności. Będziesz miał dzięki temu poczucie spełnionego obowiązku, a Twój maluch posiądzie cenne umiejętności, które okażą się niezwykle przydatne w dorosłym życiu.

Źródło: strona internetowa Kuratorium Oświaty w Kielcach


Drodzy Rodzice, dzieci 2,5-letnie (rocznik 2017)  nie biorą udziału w rekrutacji. Dyrektor przedszkola może przyjąć dziecko 2,5- letnie, w szczególnie uzasadnionych przypadkach, po 1 września 2019 r. W razie pytań i wątpliwości proszę o kontakt osobisty lub telefoniczny (nr telefonu: 55 248 60 83).

Alina Mikołajczyk


REKRUTACJA DO PRZEDSZKOLA W MŁYNARACH NA ROK SZKOLNY 2019/2020

Dzieci uczęszczające aktualnie do naszej placówki nie biorą udziału w rekrutacji. Rodzice składają jedynie deklarację o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego. Deklaracje te zostaną Państwu przekazane pod koniec tego tygodnia.

Poniżej prezentujemy terminy postępowania rekrutacyjnego, które zostały zawarte w Zarządzeniu Nr 4a/2019 Burmistrza Miasta i Gminy Młynary z dnia 31 stycznia 2019 r. w sprawie określenia terminów przeprowadzenia postępowania rekrutacyjnego oraz postępowania uzupełniającego, w tym terminów składania dokumentów na rok szkolny 2019/2020 dla Przedszkola w Młynarach prowadzonego przez Gminę Młynary:

8 marca 2019 r. – podanie do publicznej wiadomości informacji o liczbie wolnych miejsc w przedszkolu,

11-28 marca 2019 r. – rozpoczęcie rekrutacji na wolne miejsca, składanie wniosków wraz z dokumentami potwierdzającymi spełnianie przez kandydatów warunków lub kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym,

29 marca 2019 r. – podanie do publicznej wiadomości list kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych,

1-8 kwietnia 2019 r. – pisemne potwierdzenie woli zapisu dziecka do przedszkola,

10 kwietnia 2019 r. – podanie do publicznej wiadomości list kandydatów przyjętych i kandydatów nieprzyjętych do przedszkola.

O wszelkich zagadnieniach związanych z tematem rekrutacji będą Państwo informowani na bieżąco. „Wniosek o przyjęcie dziecka do przedszkola” będzie dostępny od 4 marca 2019 r. – będzie go można pobrać w siedzibie naszej placówki lub wydrukować ze strony internetowej.

 

Równocześnie będzie odbywała się rekrutacja do projektu pn. "Przedkoszlaki na start!". W ramach projektu utworzonych zostanie 30 nowych miejsc przedszkolnych. W projekcie udział będą mogły wziąć dzieci w wieku od 3 do 5 lat, a także rodzice dzieci z wadami wymowy oraz nauczyciele przedszkola. Dzieci biorące udział w projekcie, będą mogły wziąć udział w zajęciach dodatkowych. Więcej szczegółów na temat projektu, a także regulamin oraz dokumenty rekrutacyjne można znaleźć w zakładce"Projekt Przedszkolaki na start!" lub klikając TUTAJ

Alina Mikołajczyk


W ramach programu bezstresowego wejścia przedszkolaka w życie szkoły Razem pokonamy progi w piątek, 15 lutego 2019 r., odbyła się uroczystość pn. „Dzień Seniora”, na którą zaproszono dyrektora panią Alinę Mikołajczyk i emerytowanych pracowników Przedszkola w Młynarach oraz dyrektora Jana Radziszewskiego i emerytowanych pracowników Szkoły Podstawowej im. Stefana Żeromskiego w Młynarach. W świetlicy szkolnej uczniowie klas I-III pod opieką nauczycielek: pani Wioletty Kisiel, pani  Bogusławy Chechłowskiej, pani  Edyty Rożak oraz dzieci z „Zerówki” pod opieką nauczycielki  pani Małgorzaty Byk przygotowały część artystyczną oraz upominki dla Seniorów. Dzieci z przejęciem prezentowały swoje talenty. Były inscenizacje, wiersze, piosenki, tańce i gra na flecie. Po występach mali artyści zostali nagrodzeni brawami i prezentami w postaci gier edukacyjnych. Goście miło spędzili czas przy kawie, herbatce i cieście upieczonym przez rodziców.

Małgorzata Byk


W dniach od 26 listopada 2018 r. do 2 stycznia 2019 r. w Przedszkolu w Młynarach zbieraliśmy monety w ramach akcji „Góra Grosza”, której organizatorem jest Towarzystwo „Nasz Dom”. Zebraliśmy 5591... sztuk monet, co dało łączną kwotę: 171,81zł. "Krasnale" uzbierały 83,72zł, "Starszaki" 33,81zł, a "Zerówka" 54,28zł. Dziękujemy Rodzicom za wsparcie i już zachęcamy do zbierania tzw. żółciaków na przyszły rok szkolny!

Alina Mikołajczyk


Informuję, że przez dwa tygodnie ferii nasze przedszkole będzie otwarte - zostaną zorganizowane zajęcia opiekuńczo-wychowawcze. Jednocześnie przypominam, że dzieci z "zerówki" także przychodzą do budynku przedszkola, a nie szkoły, w związku z powyższym proszę, aby miały ze sobą kapcie.

Alina Mikołajczyk


Jeszcze przed feriami w naszym Przedszkolu miały miejsce uroczystości związane z Dniem Babci i Dziadka. Grupa "Starszaków" świętowała w czwartek, 17 stycznia, a "Krasnale" i "Zerówka" w piątek, 18 stycznia. Babcie i Dziadkowie, którzy odwiedzili nas w czwartek, obejrzeli przedstawienie w wykonaniu swoich wnuków/ wnuczek przygotowane pod czujnym okiem pani Ani Stando. Mieli oni okazję zanurzyć się we wspomniach, wsłuchując się w takie przeboje, jak: "Dozwolone od lat osiemnastu" Czerwonych Gitar, "Umówiłem się z nią na dziewiątą" Eugeniusza Bodo czy "Przetańczyć z tobą chcę całą noc" Anny Jantar. "Krasnale", przebrane za aniołki, przygotowały dla swoich najbliższych wierszyki i piosenki, nad których wykonaniem czuwały panie: Karolina Darmofał-Niska i Katarzyna Czyż. Babcie i Dziadkowie, którzy przyszli do "Zerówki", najpierw obejrzeli występ swoich wnuków/ wnuczek przygotowany pod nadzorem pani Małgorzaty Byk, a następnie mieli okazję wziąć udział we wspólnych zabawach z dziećmi. Przedszkolaki m.in. rozpoznawały swoje babcie i swoich dziadków po nogach i tańczyły z nimi trzymając na chuście balon, który miał się na niej jak najdłużej utrzymać. Na zakończenie we wszystkich grupach na Babcie i Dziadków oraz dzieci czekał słodki poczęstunek, za którego przygotowanie dziękujemy Rodzicom! Dysponujemy nagraniami występów z każdej grupy, więc jeśli ktokolwiek z Państwa chciałaby je mieć, proszę o przyniesie do przedszkola pendrive'a.

Alina Mikołajczyk


Od 21 stycznia do 3 lutego w naszym województwie będą miały miejsce ferie zimowe. Z częścią naszych przedszkolaków spotkamy się na zajęciach, ale korzystając z okazji chciałabym wszystkim - zarówno dzieciom, jak i rodzicom, przypomnieć zasady bezpiecznego zachowania w czasie zimowych zabaw i spacerów:

 • nie pozwalajmy zjeżdżać swoim pociechom na sankach lub nartach z górek, które znajdują się w pobliżu drogi, ulicy, skrzyżowania lub innego niebezpiecznego miejsca;
 • sprawdźmy stan techniczny sanek czy innych przedmiotów, na których dziecko zjeżdża - złamane szczebelki, wystające śruby lub gwoździe to poważne ryzyko wyrządzenia sobie krzywdy;
 • jazda na łyżwach to sport zarezerwowany dla lodowisk - pod żadnym pozorem nie jeździmy po zamarzniętych zbiornikach wodnych (stawach, jeziorach, rzekach);
 • nie ślizgamy się na chodnikach i przejściach dla pieszych, gdyż wyślizgana nawierzchnia stanowi ryzyko złamania kończyn;
 • podczas rzucania śnieżkami, zwłaszcza wykonanymi z twardego śniegu, można wyrządzić komuś krzywdę, celując mu w twarz, nie należy także rzucać w zwierzęta, okna i samochody - zaskoczony kierowca może spowodować wypadek;
 • wykorzystywanie do kuligów samochodów i ciągników może skończyć się tragedią;
 • zagrożeniem mogą być także zwisające z dachów i balkonów sople - nie podchodzimy do nich zbyt blisko i nie próbujemy strącać;
 • układ odpornościowy dziecka wymaga dużo snu, zbilansowanej diety, witamin i mikroelementów - preparaty uodparniające podajemy dzieciom po konsultacji z lekarzem;
 • hartowanie to dobry sposób na zapobieganie chorobom - nie należy zatem ubierać dzieci zbyt ciepło, aby uniknąć przegrzania i należy pamiętać o codziennych spacerach - nawet w zimne dni;
 • pamiętajmy o właściwej ochronie skóry przed mrozem - smarujmy ją specjalnymi tłustymi kremami i preparatami zabezpieczającymi także przed promieniowaniem UV (w zimie może być ono silne, gdyż światło słoneczne odbija się od śniegu). Nie zapominajmy o pomadkach ochronnych do ust!
 • zimowa pora to szybsze zapadanie zmierzchu - dla lepszej widoczności dziecko powinno być zaopatrzone w elementy odblaskowe, np. opaskę, naszywki na kurtce;
 • warto też przypomnieć dzieciom, co wolno, a czego nie wolno robić w domu, gdyż nuda wyzwala w naszych pociechach nadzwyczajną kreatywność w wymyślaniu zabaw!

Alina Mikołajczyk


UWAGA! W związku z planowaną przerwą w dostawie prądu w poniedziałek, 14 stycznia 2019 r., w godzinach od 9.00 do 14.00 proszę o cieplejsze ubranie dzieci do przedszkola - najlepiej na tzw. cebulkę, gdyż nie będzie działało ogrzewanie.

Alina Mikołajczyk


W 2016 r. miała miejsce akcja powołana przez Głoski, Printoteka.pl oraz Logopedzi-Logopedom „Logopeda krzyczy. Logopeda radzi”. Jej celem było uświadomienie rodzicom, jakie nawyki wspierają prawidłowy rozwój mowy dziecka, a jakie mają na niego druzgoczący wpływ. Wprawdzie od tamtego czasu minęły już prawie 3 lata, ale myślę, że problemy, na które wówczas zwrócili uwagę logopedzi, są aktualne do dzisiaj, dlatego zachęcam do przeczytania poniższego artykułu.

 • STOP ZMIKSOWANEMU JEDZENIU!

Czy wiecie Państwo, że zmiksowane na gładką masę jedzenie utrwala u dziecka połykanie infantylne (język spoczywa płasko na dnie jamy ustnej lub wsuwa się między zęby, bądź napiera na nie). Lepiej, jeśli jedzenie rozdrobnimy zdrowemu maluchowi widelcem.

95% roczniaków, którzy jedzą tylko papki i dwulatków, które nie gryzą pokarmów stałych ma lub będzie miało wady wymowy i/lub inne problemy z nadwrażliwością jamy ustnej. Podczas gryzienia pracują te same mięsnie, co podczas mówienia, dlatego jest ono tak ważne. Jeśli Państwa dziecko mówi NIE pokarmom stałym, powinniście skontaktować się z logopedą.

 • STOP KUBKOM NIEKAPKOM!

Kubki niekapki można stosować doraźnie w wyjątkowych sytuacjach, jak: podróż czy spacer i to tylko do 1 roku życia. Jednak w warunkach pozadomowych lepiej stosować bidon ze słomką.

Pobieranie pokarmu z kubka niekapka jest bardzo zbliżone do ssania. A ten rodzaj przyjmowania pokarmu powinien zakończyć się najpóźniej wraz z ukończeniem 1 roku życia.  Dziecko pijąc z kubka niekapka nie uczy się nowych umiejętności (bo wciąż wykonuje ruchy ssące, które już potrafi). Ćwiczone są te same partie mięśni, jak podczas ssania z butelki. Natomiast do prawidłowego rozwoju mowy powinny być też ćwiczone inne partie mięśni.

Kiedy uczymy dziecko pić z otwartego kubka? Dziecko możemy powoli uczyć pić z otwartego kubka, kiedy maluch stabilnie trzyma głowę i siedzi. Kubki niekapki i butelki ze smoczkiem po ukończeniu 1. roku życia dziecka są niedopuszczalne. Mogą doprowadzić do przetrwałego odruchu ssania, nieprawidłowego połykania, wad zgryzu (zgryz otwarty) i wad wymowy (szczególnie seplenienie międzyzębowe – język wciska się między zęby przy realizacji głosek).

 • STOP TABLETOM DLA MAŁYCH DZIECI!

Czy wiecie Państwo, że małe dzieci posługujące się urządzeniami ekranowymi mają mniejsze zdolności empatii niż dzieci, które takimi urządzeniami się nie posługują? Naukowcy z Uniwersytetu Medycznego w Bostonie dowiedli także, że używanie przez dzieci młodsze niż 2,5 roku tabletów i smartfonów obniża ich zdolności matematyczne i językowe, a także sensomotoryczne i wzrokowo-ruchowe. Nie rozwijają one myślenia przestrzennego ani umiejętności motorycznych rąk. Lepszą zabawką są klocki!

 • STOP SMOCZKOM PO 1. ROKU ŻYCIA!

Czy wiecie Państwo, że dziecko które używa smoczka jest w stanie przespać dziesiątki godzin bez otrzymywania pokarmu, a co za tym idzie – jego wzrost i rozwój staje się zagrożony? Wychowanie bez smoczka, bądź maksymalne skrócenie czasu jego stosowania u dziecka do 1. roku życia chroni zgryz przed problemami ortodontycznymi, ułatwia karmienie piersią, a wtórnie niweluje problemy związane z rozwojem mowy i komunikacji (nieprawidłowy tor oddechowy, niewycofany odruch ssania, wady wymowy). Ponadto dzieci te mają mniejsze kłopoty ze snem oraz rzadziej zapadają na choroby dróg oddechowych i zapalenie ucha środkowego.  

 • STOP JEDZENIU PRZED TELEWIZOREM!

Czy wiecie Państwo, że małe dziecko, które jedząc ogląda TV, nie koncentruje się na jedzeniu, je niedbale i niedokładnie przeżuwa jedzenie? Oznacza to, że jedząc, niedokładnie ćwiczy mięsnie twarzy potrzebne do prawidłowego wypowiadania głosek, czyli narażone jest na większe prawdopodobieństwo wystąpienie wad wymowy. Ponadto maluch nie zwraca uwagi na to, co je – nie smakuje, nie delektuje się – jest mniej świadomy konsystencji pokarmów.

Alina Mikołajczyk


30 listopada 2018 r. nasze Przedszkole zakończyło realizację Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego „Śmiało Rozmawiamy Dla Dobra Dzieci". W ramach wspomnianego programu:

- rodzice otrzymali foldery edukacyjne dotyczące przyczyn, przebiegu i objawów chorób wieku dziecięcego;

- we wszystkich grupach wiekowych nauczycielki zrealizowały w oparciu o otrzymane scenariusze zajęcia edukacyjne, podczas których poprzez gry i zabawy przedszkolaki poznały m.in. mechanizmy rozprzestrzeniania się chorób i sposoby zapobiegania im;

- odbyły się spotkania z pielęgniarkami: do sześciolatków zawitała Pani Aneta Gurdak, mama Oliwiera, a ze "Starszakami" i "Krasnalami" spotkała się Pani Anna Kaczyńska - obydwie panie uświadomiły dzieciom, jak ważne jest zgłaszanie niepokojących objawów chorobowych rodzicom, powiedziały także przedszkolakom, że warto rozmawiać z dorosłymi o samopoczuciu, stanie zdrowia, potrzebie wsparcia i poczuciu bezpieczeństwa;

- dwie grupy, a mianowicie „Starszaki” i „Zerówka” wykonały prace plastyczne na konkurs pt.: „Nasz przyjaciel Śmiałek” - nie otrzymaliśmy za to żadnej nagrody, ale godne pochwały jest zaangażowanie dzieci w tworzenie prac! (przy artykule jest zdjęcie pracy 4-5-latków, a w Galerii można podejrzeć pracę sześciolatków).

Za udział w ww. programie Przedszkole otrzymało certyfikat, a każde dziecko dostanie dyplom wraz z kodem, który umożliwia rodzicowi stworzenie spersonalizowanej bajki edukacyjnej ze Śmiałkiem i dzieckiem w roli głównego bohatera.

Alina Mikołajczyk


 
Wigilijna Święta Noc - od opłatka bije blask,
ale gdzieś tam ulicami, krążą ci, co są dziś sami,
Pusty talerz dostawiamy, może zbłądzą pod nasz dach?
Wigilijna Święta Noc, niesie łaskę w każdy dom,
serca swoje otwieramy dla tych, którzy są dziś z nami,
i z czułością wspominamy tych, Co już odeszli stąd...
Niech nadchodzące Święta Bożego Narodzenia będą czasem spokoju i szczęścia,
radości przeżywanej w gronie najbliższych
oraz wytchnienia od codziennych obowiązków.
Niech Nowy Rok 2019 przyniesie Państwu wszelką pomyślność i pozwoli na spełnienie najskrytszych marzeń.
 
                                                                                                                                                          Dyrektor i Pracownicy Przedszkola w Młynarach

Drodzy Rodzice, od 5 listopada 2015 r. Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę (dawniej Fundacja Dzieci Niczyje) prowadzi kampanię "Mama, tata, tablet", która powstała z myślą o rodzicach dzieci w wieku od 0 do 6 lat. Akcja przestrzega przed zbyt wczesnym i niekontrolowanym udostępnianiem dzieciom urządzeń elektronicznych, jak tablety czy smartfony. Autorzy kampanii wskazują jednocześnie, kiedy i jak udostępniać media elektroniczne z pożytkiem dla rozwoju najmłodszych. Zachęcam Państwa do odwiedzenia strony http://mamatatatablet.pl/, a szczególnie gorąco polecam obejrzenie filmu "Homo tabletis".

Alina Mikołajczyk


Szanowni Państwo, informuję, że w poniedziałek, 24 grudnia 2018 r., Przedszkole w Młynarach będzie nieczynne ze względu na brak potrzeby objęcia tego dnia dzieci opieką naszej placówki. Jednocześnie informuję, że dnia 27 grudnia został zadeklarowany pobyt sześciorga dzieci w przedszkolu, 28 grudnia - ośmiorga, a 31 grudnia - czworga, zatem nasza placówka będzie otwarta. Wszystkie dzieci będą jednak w jednej grupie, a zajęcia będą się odbywać tylko w budynku przedszkola.

Alina Mikołajczyk


W ostatnim czasie w naszym przedszkolu miały miejsca wigilijne spotkania, w których udział brały dzieci i ich rodzice oraz najbliżsi. W piątek, 14 grudnia, świętowały Starszaki, które ubierając czerwone czapeczki, zamieniły się na moment w pomocników św. Mikołaja. Najpierw miał miejsce krótki występ artystyczny, po którym przedszkolaki wręczyły swoim rodzicom własnoręcznie przygotowane pierniczki. Następnie wszyscy mogli spróbować przyniesionych przez rodziców słodkości, a w międzyczasie do grupy zawitał św. Mikołaj, który obdarował dzieci prezentami. W środę, 19 grudnia, spotkanie wigilijne odbyło się w grupie Krasnali, które tego dnia zamieniły się w zastęp przecudnych aniołków! Najmłodsze przedszkolaki na pewno zaskoczyły wszystkich zebranych swoimi umiejętnościami wokalnymi i recytatorskimi! Rodzice przygotowali słodki poczęstunek, a dzieci drobny upominek dla rodziców. Tę grupę także odwiedził św. Mikołaj - nie mogło być inaczej, bo w przedszkolu mamy same grzeczne dzieci! Mamy nadzieję, że te spotkania stworzyły rodzicom nie tylko okazję do spędzenia czasu ze swoimi pociechami, ale dały możliwość złapania oddechu w przedświątecznej gorączce! Chętne dzieci wraz z rodzicami wzięły także udział w Wigilii na Rynku, która odbyła się w sobotę, 15 grudnia. Odśpiewały tam kolędę "Przybieżeli do Betlejem" i przystroiły choinkę przygotowanymi przez siebie ozdobami. Dziękujemy wszystkim rodzicom za współorganizację grupowych spotkań - cieszymy się, że możemy liczyć na Waszą pomoc!

Alina Mikołajczyk


Miło nam poinformować, że dzisiaj dotarła do nas przesyłka z Przedszkola nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi w Bieruniu, które było organizatorem III Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego "Bocian w Niepodległej"  - okazało się, że Maja Rynkowska z grupy "Krasnali" zdobyła nagrodę specjalną za szczególną i pomysłową relizację tematu, a Kaja Zienkiewicz ze "Starszaków" - specjalne wyróżnienie. Dziewczynki otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz drobne upominki, a panie: Katarzyna Czyż i Anna Stando podziękowania za inspirowanie dzieci do podejmowania działalności artystycznej. Gratulujemy Mai oraz Kai i liczymy, że to nie ostatni taki sukces naszych Przedszkolaków!

Alina Mikołajczyk


Wspólne zajęcia plastyczne z klasą pierwszą w ramach programu bezstresowego wejścia przedszkolaka w życie szkoły „Razem pokonamy progi”.

W piątek, 14 grudnia 2018 r.,  gościliśmy w zerówce uczniów klasy pierwszej, z którymi wspólnie wykonaliśmy mikołaje z papieru. Przygotowane figurki ozdabialiśmy cekinami, brokatem, kolorowymi paskami papieru, wstążkami. Przed przystąpieniem do pracy plastycznej, zaprosiliśmy naszych gości do zaśpiewania, razem z nami, kilku znanych kolęd i piosenek zimowych oraz wzięcia udziału w quizie nt. zwyczajów i  tradycji świątecznych. Na koniec spotkania przygotowaliśmy mały poczęstunek. Dziękujemy uczniom klasy pierwszej za miło spędzony czas w świątecznej atmosferze.

Karolina Wasiluk


Drodzy Rodzice, przypominam, że zgodnie z podpisanymi przez Państwa umowami, są Państwo zobowiązani do uiszczania należności za świadczone w przedszkolu usługi do 20. dnia każdego miesiąca - liczy się data wpływu środków na konto (nr konta: 22 1020 1752 0000 0902 0160 7191). Chciałabym też zaznaczyć, że zgodnie z § 47 "Statutu Przedszkola w Młynarach" dyrektor może skreślić z listy przedszkolaków dziecko, którego rodzice bez podania przyczyny systematycznie zalegają z opłatami za przedszkole. Proszę więc o terminowe dokonywanie wpłat i przypominam, że przelana na nasze konto kwota NIE MOŻE być ani wyższa, ani niższa od tej, o której jesteście Państwo informowani mailowo. Dziękuję!

Alina Mikołajczyk


UWAGA!

Szanowni Państwo, w grupie 4-5-latków troje dzieci zachorowało na szkarlatynę. Choroba zaczyna się nagle gorączką, wymiotami, bólami brzucha, bólem gardła. Zwykle w drugiej dobie choroby pojawia się wysypka. Wysypka jest drobnoplamista (jak po uderzeniu skóry drobną szczoteczką). Proszę nie lekceważyć żadnego z ww. objawów oraz poinformować nas, gdy zostaną zdiagnozowane nowe przypadki zachorowań. Dziękuję!

Alina Mikołajczyk


W związku z tym, że ostatnia środa miesiąca przypada w drugi dzień Świąt, zapraszam rodziców na konsultacje logopedyczne z panią Karoliną Wasiluk tydzień wcześniej, czyli w środę, 19 grudnia 2018 r., w godzinach od 16.00 do 17.00 (w budynku Przedszkola).

Alina Mikołajczyk


W piątek, 7 grudnia 2018 r., wszystkie grupy z Przedszkola wzięły udział w Mikołajkach zorganizowanych w sali widowiskowo-kinowej Ośrodka Kultury w Młynarach. Najpierw dzieci wysłuchały krótkiej opowieści o św. Mikołaju i jego elfach, podczas której Szymon Smolarek zmienił się w małego Mikołaja, Amelka Faryniarz w elfa, Wiktoria Sacharczuk w worek św. Mikołaja, a chętne dzieci w renifery i jego sanie. Następnie przedszkolaki wzięły udział w przygotowanych atrakcjach, a były to: "Świąteczne fikołki", czyli zabawy i gry ruchowe, "Elfie eliksiry", czyli degustacja kolorowych lemoniad i innych mikstur, oraz "Elfowy warsztat", podczas którego każde dziecko wykonało papierowego renifera oraz pomalowało farbami gipsową figurkę w kształcie prezentu, aniołka, choinki itp. Dziękujemy Pani Hannie Katarzynie Mościckiej-Pisarskiej, p.o. dyrektora Ośrodka Kultury w Młynarach, za zaproszenie.

Alina Mikołajczyk


 

w czwartek, 6 grudnia 2018 r., w przedszkolnej zerówce odbyły się warsztaty plastyczne dla rodziców i dzieci, podczas których powstały przepiękne bombki wykonane techniką decoupage. Następnie wykonane ozdoby zawisły na choince w naszej sali. Jednym słowem święta zagościły u nas na dobre!! Dziękuję wszystkim rodzicom i dzieciom za wspólnie spędzony czas w przesympatycznej atmosferze.

Karolina Wasiluk


(Aktualizacja) Szanowni Państwo, chciałybyśmy Was zaprosić na spotkanie wigilijne, które odbędzie się w sobotę, 15 grudnia 2018 r., na naszym rynku. Po godzinie 10 dzieci wraz ze swoimi rodzicami zaśpiewają kolędę "Przybieżeli do Betlejem" (pierwsze trzy zwrotki) - mamy nadzieję, że wesprą nas również zgroamdzeni mieszkańcy, a następnie nasze pociechy będą miały okazję przyozdobić znajdującą się tam choinkę. W międzyczasie odbywać się będzie degustacja wigilijnych potraw, w tym pasztecików i keksów przygotowanych przez nasze Panie: Elę Majzner i Urszulę Osowską-Klekotkę. Jeśli więc dysponują Państwo czasem i mają chęć na przedświąteczne spotkanie, serdecznie zapraszamy!

 

PRZYBIEŻELI DO BETLEJEM

Przybieżeli do Betlejem pasterze,
Grając skocznie Dzieciąteczku na lirze.
Chwała na wysokości, chwała na wysokości,
A pokój na ziemi.

Oddawali swe ukłony w pokorze
Tobie z serca ochotnego, o Boże!
Chwała na wysokości...

Anioł Pański sam ogłosił te dziwy,
Których oni nie słyszeli, jak żywi.
Chwała na wysokości...

Alina Mikołajczyk


(Aktualizacja) Od 25 listopada do 10 grudnia 2018 r. trwała kampania społeczna "Biała wstążka", której celem jest przeciwdziałanie przemocy w szczególności wobec kobiet i w rodzinie, pokazanie, że mężczyźni wspierają kobiety i również są przeciwni stosowaniu wobec nich przemocy. Biała wstążka symbolizuje zobowiązanie do przerwania milczenia w kwestiach przemocy wobec kobiet i powstrzymania się od wszelkich form jej stosowania.

Zagadnienie przemocy jest trudnym tematem do omówienia z dziećmi, ale nie zniechęciło nas to podjęcia działań, mających na celu uwrażliwienie dzieci na krzywdę drugiego człowieka. Zajęcia prowadzone w grupie 4-5-latków w dniach od 3 do 7 grudnia 2018 r. dotyczyły kręgu tematycznego "Co to znaczy być dobrym?". Realizowane w tym zakresie tematy miały na celu doskonalenie u "Starszaków" umiejętności rozpoznawania, nazywania oraz rozumienia emocji i uczuć własnych i innych ludzi, a także budowanie pozytywnych relacji rówieśniczych w zabawie i podczas pracy w grupie. Jednocześnie w ww. terminie przeprowadzono w tej grupie zajęcia profilaktyczne pod nazwą: "STOP dla agresji", podczas których dzieci m.in. utrwaliły sobie, jakie zasady panują w ich grupie, uświadomiły sobie, że niektóre zachowania mogą sprawić drugiemu przykrość, nauczyły się rozróżniania właściwych i niewłaściwych zachowań oraz zostały zapoznane z różnymi sposobami radzenia sobie ze złością/ agresją bez czynienia przykrości/ krzywdy drugiej osobie.

Ponadto grupa 4-5-latków oraz 6-latków wykonały prace plastyczne, przedstawiające symbol Białej Wstążki, a w środę, 5 grudnia 2018 r., dzieci przyszły do przedszkola ubrane na biało, za co serdecznie dziękujemy Rodzicom!

 

DZIESIĘĆ REGUŁ STARSZAKÓW

1. Nie dokuczam innym dzieciom.

2. Nie przeszkadzam, kiedy jedzą.

3. Nie zabieram nic nikomu.

4. Jestem grzeczny także w domu.

5. Nigdy z nikim się nie biję.

6. Z każdym zawsze w zgodzie żyję.

7. Nie naśmiewam z innych się.

8. Szczerze pomóc wszystkim chcę.

9. Mówię prawdę i nie kłamię.

10. Zgodnie się z innymi bawię.

 

Alina Mikołajczyk


W piątek, 30 listopada, Andrzejki świętowały w swojej grupie Starszaki. Na początku pani Ania Stando wyjaśniła dzieciom, że jest to dzień, w którym ludzie sobie wróżą, czyli biorą udział w różnych zabawach, aby dowiedzieć się, co czeka ich w przyszłości, a następnie przedszkolaki przystąpiły do zaplanowanych wróżb. Najpierw, zamiast tradycyjnego lania wosku, miało miejsce wróżenie z plam, tzn. na kartkę papieru panie upuściły kilka obfitych kropel różnokolorowych farb, a dzieci złożyły kartki na pół i po ich rozłożeniu interpretowały, co widzą - a widziały wiele, np. nowe samochody, dalekie podróże, maski na bal karnawałowy, a także zabawki, które otrzymają w nadchodzące święta. Potem każde dziecko przebijało wybrany przez siebie balon - balony były ponumerowane, a pod kolejnymi numerami kryły się nazwy zawodów - w tej zabawie okazało się, że w naszej grupie będzie m.in. baletnica, piosenkarka, aktor, cukiernik, ale i pomocnk św. Mikołaja. Po balonach przyszedł czas na przekłuwanie wielkiego serca, na którego odwrocie kryły się różnego rodzaju zadania dla przedszkolaków, np. podskoki na jednej nodze, uściśnięcie dłoni osoby siedzącej po prawej, zaśpiewanie piosenki czy też zjedzenie kawałka cytryny bez skrzywienia się! Na koniec wszystkie dzieci otrzymały ciastko z wróżbą - na ukrytych karteczkach kryły się różne przepowiednie, m.in. Zawsze słuchaj rodziców – wyjdzie Ci to na dobre; Zawsze mów prawdę! Kłamstwo ma krótkie nogi oraz Ktoś, kogo imię zaczyna się na „M”, bardzo Cię lubi.

Alina Mikołajczyk


W czwartek, 29 listopada 2018 r.,  w „zerówce” obchodziliśmy Andrzejki. Dzieci bawiły się już od rana.  Dowiedziały się, że  "Andrzejki" to tradycja ludowa wieczoru wróżb, znana od bardzo dawna i przekazywana z pokolenia na pokolenie, poznały przysłowia związane z Andrzejkami oraz niektóre zabawy, m.in. ”Kubki przyszłości”, „ Imiona-na sercach”, „Kim będę”. Następnie, dzięki gościnności państwa Smolarek, w Rastauracji Deja Vu, odbyła się druga część wspaniałej zabawy. Na sali na dzieci czekały kolejne emocje i przeżycia- ciasteczko z wróżbą oraz najważniejszy punkt programu – lanie wosku przez dziurkę od klucza. Pod koniec zabawy przedszkolaki raczyły się słodkim poczęstunkiem. Zabawa była przednia, dzieci wróciły do szkoły w doskonałych humorach.

Małgorzata Byk


W środę, 28 listopada 2018 r.,  dzieci z  „zerówki”  zwiedziły Izbę Pamiątek Historycznych  im. Tadeusza Balickiego w Młynarach . Zobaczyły  przedmioty z epoki kamienia, brązu i okresu rzymskiego (kamienne toporki, elementy z brązu i żelaza), średniowieczne uzbrojenie, późniejsze wyroby kowalskie i ceramiczne (m.in. kafle), meble, sprzęty gospodarstwa domowego (m.in. tkackie, formy piekarnicze), rzemiosło ludowe, rzeźby. Największe zainteresowanie wzbudziły przedmioty szkolne używane przez pradziadków takie, jak pióro ze stalówką,  piórniki  drewniane zasuwane, ręczny dzwonek używany w szkole, tabliczka do pisania kredą.

Małgorzata Byk


Przypominam, że jutro (28.11.) przypada ostatnia środa miesiąca, a więc w godzinach od 16.00 do 17.00 będą miały miejsce konsultacje logopedyczne dla rodziców, prowadzone przez panią Karolinę Wasiluk.  Zapraszam także wszystkich członków Rad Oddziałowych na spotkanie dyrektora z Radą Rodziców, które rozpocznie się o godzinie 16.00.

Alina Mikołajczyk


W czwartek, 13 grudnia 2018 r., grupa 4-5-latków oraz dzieci z zerówki jadą do Kina Zamkowego w Pasłęku na bajkę pt.:"Poczta Świętego Mikołaja". Cena biletu 10 zł - pieniążki proszę wpłacać do wychowawców.

Alina Mikołajczyk


W piątek, 23 listopada 2018 r., grupa 4-5-latków świętowała Dzień Pluszowego Misia. Wspomniane święto wypada 25 listopada - nie jest to przypadkowa data, bo właśnie tego dnia przypada rocznica powstania tej maskotki. Samo święto nie ma jednak długiej tradycji, obchodzimy je dopiero od 2002 roku, kiedy to pluszowy miś obchodził swoje setne urodziny. Mało kto wie, że pluszowy miś to zabawka symbol z niezwykłą historią. Wszystko zaczęło się od prezydenta Stanów Zjednoczonych – Teodora Roosvelta, który w 1902 roku wybrał się z przyjaciółmi na polowanie. Podczas wyprawy postrzelono małego niedźwiadka. Prezydent nakazał jego uwolnienie, a całą historię zilustrowano komiksem w waszyngtońskiej prasie. Jednym z czytelników gazety był pewien producent zabawek, który zainspirował się tym wydarzeniem i stworzył nową zabawkę dla dzieci, właśnie w formie pluszowego misia. Nazwał go Teddy Bear, co było oczywistym nawiązaniem do imienia prezydenta USA.

Tyle historii - a jak świętowały Starszaki? Każdy przyniósł ze sobą do przedszkola ulubionego pluszaka, którego przedstawił koleżankom, kolegom i pani. Aby się zintegrować, dzieci potańczyły z pluszakami, a następnie zostały podzielone na 4-osobowe grupy i układały puzzle przedstawiające misie ze znanych bajek - największy problem stanowiło rozpoznanie Misia Colargola, którego przedszkolaki wzięły za lalkę! Po ułożeniu puzzli Starszaki sami wcielili się w postać misiów i naśladowali ruchy niedźwiadków słuchając opowiadania "Misie i miód". Uwieńczeniem świętowania było zrobienie sobie pamiątkowego  zdjęcia jako miś. Za pracę i zaangażowanie w zajęcia każde dziecko otrzymało Dyplom Przyjaciela Pluszowego Misia.

Alina Mikołajczyk


Z kolei dzieci z zerówki w piątek, w ramach programu bezstresowego wejścia przedszkolaka w życie szkoły „Razem pokonamy progi” oraz przedszkolnego programu wychowania zdrowotnego „Na sportowo jest zdrowo”, przygotowały smaczne, kolorowe i przede wszystkim bardzo zdrowe kanapki oraz szaszłyki. Przygotowane przez nas oraz uczniów klas I-III smakowitości degustowaliśmy podczas wspólnego śniadania przy obficie zastawionym stole. Nauczyciele zerówki dziękują bardzo paniom Binkiewicz oraz Szpyrka za zrobienie zakupów i pomoc w przyrządzeniu kanapek.

Karolina Wasiluk


W czwartek, 22 lisopada 2018 r., odwiedziła nas mama Hani z grupy Krasnali, pani Paulina Abramowicz, która pomogła najmłodszym przedszkolakom w przygotowaniu grupowej pracy plastycznej pt.:"Strój ludowy naszego regionu". Praca ta została wykonana w ramach Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego "Piękna Nasza Polska Cała", w którym nasza placówka bierze udział. Pani Paulinie dziękujemy za pomoc i zaangażowanie!

Alina Mikołajczyk

 

 

 


W związku z dużym zainteresowaniem zajęciami judo, które miały zostać zorganizowane w Szkole Podstawowej im. Stefana Żeromskiego w Młynarach, informuję, że w chwili obecnej trwają poszukiwania osoby, która mogłaby takie zajęcia poprowadzić, gdyż trener, z którym były prowadzone wcześniejsze rozmowy, nie dysponuje wolnymi terminami. O jakichkolwiek zmianach w tym temacie będę Państwa informować na bieżąco.

Alina Mikołajczyk


Informuję, że w poniedziałek, 26 listopada 2018 r., rusza po raz XIX akcja Góra Grosza, która potrwa do 2 stycznia 2019 r. Celem tej akcji jest udzielenie wsparcia dzieciom z różnych form pieczy zastępczej - zarówno z domów dziecka, jak i z rodzin zastępczych. Góra Grosza to zakup rzeczy codziennego użytku czy przedmiotów dla dzieci. To wsparcie w remontach, a także bezpośrednia pomoc specjalistyczna dla dzieci i ich rodzin. Fundusz Góra Grosza pomaga również rozwijać talenty, pasje i zainteresowania podopiecznych Towarzystwa Nasz Dom. Pozyskane środki pozwalają tworzyć programy dla młodzieży, która w niedalekiej przyszłości opuści mury domów dziecka czy rodzin zastępczych... W związku z powyższym zachęcamy Państwa do wspracia naszego Przedszkola w zbiórce tzw. żółciaków (monet o nominale 1gr, 2gr i 5gr), aby uświadomić dzieciom, że najdrobniejsze monety zebrane w dużej ilości mogą być wielką pomocą dla wielu ich koleżanek i kolegów, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji życiowej.

Alina Mikołajczyk


Wczoraj odwiedzili nas aktorzy ze Studia Artystycznego "AKADA" z Suwałk z przedstawieniem teatralnym pt.:"Podróż do krainy zagadek". Spektakl opowiada o dziewczynce, który marzy o laptopie, jednak zamiast upragnionego komputera rodzice kupują jej książkę. Dziewczynka jest bardzo zła, ponieważ nie lubi czytać i uważa, że książki nie są nikomu do niczego potrzebne. Wyrzuca książkę do śmieci. Wkrótce potem odwiedza ją Pan Zagadka. Niespodziewany gość mówi dziewczynce, że ma szansę na zdobycie wspaniałej nagrody – jeśli odgadnie wszystkie zagadki, może zostać najbogatszym człowiekiem na świecie. Dziewczynka zgadza się na wszystko, jednak zadanie nie jest takie proste - okazuje się, że nic nie potrafi i udziela na zagadki samych błędnych odpowiedzi... Jak zakończyła się ta opowieść? - Mamy nadzieję, że dzieci zdały relację swoim rodzicom, gdyż po ich zaangażowaniu w sztukę można sądzić, że byli zadowoleni i przedstawienie się im podobało.

Alina Mikołajczyk


Drodzy Rodzice, od 1 września 2018 r. obowiązuje rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 16 sierpnia 2018 r. w sprawie doradztwa zawodowego, w myśl którego także przedszkole jest zobowiązane do realizacji doradztwa zawodowego. W związku z powyższym zachęcamy Państwa do odwiedzenia naszej placówki i opowiedzenia przedszkolakom o swojej pracy i wykonywanych czynnościach. Nie tylko urozmaici to proces kształcenia, ale także sprawi, że dzieci będą dumne, iż to akurat ich rodzic poprowadził zajęcia w przedszkolu.

Alina Mikołajczyk


20 listopada obchodzimy Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka. W związku z powyższym zachęcam Państwa do przeczytania listu napisanego z tej okazji przez Rzecznika Praw Dziecka Marka Michalaka:

http://brpd.gov.pl/sites/default/files/list_z_okazji_ogolnopolskiego_dnia_praw_dziecka_2018.pdf

Główne akty prawne mówiące o prawach dziecka to:

 • Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 r. uchwalona przez Zgromadzenie Narodowe w dniu 2 kwietnia 1997 r., przyjęta przez Naród w referendum konstytucyjnym w dniu  25 maja 1997 r., podpisana przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej w dniu 16 lipca 1997 r.,
 • Konwencja o Prawach Dziecka przyjęta przez Zgromadzenie Ogólne Narodów Zjednoczonych dnia 20 listopada 1989 r.,
 • Europejska Konwencja o wykonywaniu praw dzieci, sporządzona w Strasburgu dnia 25 stycznia 1996 r.,
 • Ustawa z dnia 6 stycznia 2000 r. o Rzeczniku Praw Dziecka. (Dz.U. z 2017 poz. 922).

Każdemu dziecku przysługują prawa dziecka, tak jak każdemu dorosłemu przysługują prawa człowieka. Praw tych nie może go nikt pozbawić. Myślę, że ten wyjątkowy dzień jest dobrą okazją, aby przypomnieć sobie, o jakich prawach mówimysmiley

PRAWA OSOBISTE:

 • prawo do życia i rozwoju,
 • prawo do tożsamości (nazwisko, imię, obywatelstwo, wiedza o własnym pochodzeniu),
 • prawo do wolności, godności, szacunku, nietykalności osobistej,
 • prawo do swobody myśli, sumienia i wyznania,
 • prawo do wyrażania własnych poglądów i występowania w sprawach jego dotyczących w postępowaniu administracyjnym i sądowym,
 • prawo do wychowywania w rodzinie i kontaktów z rodzicami w przypadku rozłączenia z nimi,
 • prawo do wolności od przemocy fizycznej i psychicznej,
 • prawo nierekrutowania do wojska poniżej 15 roku życia.

PRAWA SOCJALNE:

 • prawo do odpowiedniego standardu życia,
 • prawo do ochrony zdrowia,
 • prawo do zabezpieczenia socjalnego,
 • prawo do wypoczynku i czasu wolnego.

PRAWA KULTURALNE:

 • prawo do nauki,
 • prawo do korzystania z dóbr kultury,
 • prawo do informacji,
 • prawo do znajomości swoich praw.

Alina Mikołajczyk


W środę, 21 listopada 2018 r., zagości w naszym przedszkolu Studio Artystyczne "AKADA" z Suwałk z przedstawieniem teatralnym pt.:"Podróż do krainy zagadek". Spektakl nie tylko promuje czytelnictwo, ale zwraca również uwagę na to, gdzie można znaleźć informacje na dany temat i uświadamia widzom, że poszerzając swoją wiedzę można osiągnąć upragniony cel. Koszt przedstawienia to 4 zł od dziecka - pieniążki proszę wpłacać do pań nauczycielek.

Alina Mikołajczyk


Przypominam, że 28 listopada przypada ostatnia środa miesiąca, a więc rodzice mogą przyjść do przedszkola na indywidualne konsultacje logopedyczne z panią Karoliną Wasiluk, które odbywają się w godzinach 16.00-17.00. Tego dnia o godzinie 16.00 odbędzie się także spotkanie Rady Rodziców z dyrektorem, na które zapraszam wszystkich członków Rad Oddziałowych.

Alina Mikołajczyk


W piątek, 9 listopada 2018 r., obchodziliśmy uroczyście w naszym Przedszkolu Narodowe Święto Niepodległości. Najpierw najstarsze przedszkolaki, czyli tzw. zerówka, zaprezentowała swoim młodszym kolegom występ przygotowany z pomocą pani Karoliny Wasiluk. Następnie o godzinie 11.11 wszystkie dzieci razem z paniami odśpiewały hymn narodowy, przyłączając się tym samym do akcji  "Rekord dla Niepodległej" oraz kampanii pod hasłem "Kiedy my żyjemy", której celem jest rozpowszechnienie prawidłowych słów "Mazurka Dąbrowskiego". Mamy nadzieję, że takie świętowanie setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości zapadnie dzieciom na długo w pamięć.

Alina Mikołajczyk
 
 
 
 
 

W środę, 7 listopada 2018 r.,  w grupie 6-latków odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców na temat "Polskich  symboli narodowych” w ramach Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego „Piękna Nasza Polska Cała”. Celem zajęć było poznanie symboli narodowych, kształtowanie postawy patriotycznej w kontekście tożsamości narodowej oraz zgodna, twórcza zabawa i nauka. Dzieci wysłuchały wiersza Władysława Bełzy pt. „ Katechizm polskiego dziecka”, przeczytanego przez Miłosza, a następnie na  pytanie nauczycielki : „Pytanie nietrudne, każdy to przyzna. Jak się nazywa nasza ojczyzna?”, razem  odpowiedziały Polska.  Dowiedziały się, dlaczego dumny i silny orzeł z koroną jest naszym godłem. Po wysłuchaniu wiersza "Barwy ojczyste" Czesława Janczarskiego przedszkolaki poznały flagę i jej kolory - biel i czerwień. Następnie dowiedziały się, że symbole narodowe są znakami, które wyróżniają nasz kraj spośród innych, i że śpiewając hymn w pozycji na baczność, okazujemy szacunek Polsce – naszej ojczyźnie. Te ważne i trudne umiejętności dzieci poznawały poprzez słuchanie wierszy, śpiewanie hymnu, układanie flagi z pasków, wyklejanie godła włóczką, zabawę ruchową przy melodii „Poleczka”, globalne czytanie wyrazów Polska, mapa, Wisła, Warszawa flaga, godło, hymn. Tym działaniom przyglądali się i przysłuchiwali rodzice, którzy bardzo licznie przybyli na zajęcia prowadzone przez wychowawczynię – panią Małgorzatę Byk.

Małgorzata Byk


Szanowni Państwo, zachęcamy do przeczytania listu Ministra Edukacji Narodowej Anny Zalewskiej i Głównego Inspektora Sanitarnego Jarosława Pinkasa w sprawie szczepień ochronnych dzieci:

https://www.gov.pl/web/edukacja/list-minister-anny-zalewskiej-i-glownego-inspektora-sanitarnego-w-sprawie-szczepien-ochronnych-dzieci

Alina Mikołajczyk


Drodzy Rodzice, zgodnie z ustawą z dnia 7 listopada 2018 r. o ustanowieniu Święta Narodowego z okazji Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej poniedziałek, 12 listopada 2018 r., jest Świętem Narodowym z okazji Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej i jest dniem wolnym od pracy, a więc tego dnia Przedszkole w Młynarach jest nieczynne.

Alina Mikołajczyk


Zapraszamy Państwa na zebrania z rodzicami, które odbędą się w przyszłym tygodniu, a ich głównym celem będzie omówienie wyników wstępnej diagnozy i obserwacji dzieci. W przedszkolu zebranie będzie miało miejsce w środę, 14 listopada 2018 r., o godzinie 16.15 - najpierw spotkanie z dyrektorem przedszkola, potem w grupach. Natomiast w "zerówce" zebranie odbędzie się w czwartek, 15 listopada 2018 r., również o godzinie 16.15.

Alina Mikołajczyk


"Jeśli chcesz, aby Twoje dzieci były inteligentne - czytaj im bajki.

Jeśli chcesz, aby były bardziej inteligentne - czytaj im więcej bajek."

Albert Einstein

Serdecznie zapraszamy rodziców, dziadków, rodzeństwo, wujostwo naszych przedszkolaków do przyjścia do nas i przeczytania dzieciom bajki, opowiadania lub wierszy w ramach akcji "Cała Polska czyta dzieciom". Chętne osoby proszę o informację w celu uzgodnienia dogodnego dla Państwa terminu.

Anna Stando


 

ZAPROSZENIE

Dnia 7 listopada2018 roku ( środa) o godz.10.00  w grupie 6 latków odbędą się

zajęcia otwarte dla rodziców nt. „ POLSKIE SYMBOLE NARODOWE”,

na które serdecznie zapraszamy

dzieci z grupy „ ZERÓWKA”  i nauczycielka Małgorzata Byk

 

 

 


W poniedziałek, 29 października 2018 r.,  w Szkole Podstawowej im. Stefana Żeromskiego w Młynarach odbył się międzyszkolny konkurs głośnego czytania „ Taka nasza Polska cała…”. Udział w nim wziął nasz uczeń „ZERÓWKI” Miłosz Wieliczko, który w kategorii klas 0-IV otrzymał wyróżnienie.

Serdecznie gratulujemy!!!

 

 

 

 


W czwartek, 25 października 2018 r., w ramach realizowanego programu ,,Bezstresowego wejścia przedszkolaka w życie szkoły – Razem pokonamy progi" dzieci 6-letnie z Przedszkola w Młynarach wraz z uczniami klasy IIa wzięły udział w zajęciach integracyjno-artystycznych ,,Kompozycje jesiennych liści" zorganizowanych przez nauczycieli: B. Chechłowską, B. Iwaszkiewicz i M. Byk oraz panie : J. Świdwa, M. Tokarewicz i  O. Bednazh.  Ciekawym akcentem był taniec z balonami oraz zagadki o jesieni. Za pomysłowo wykonane prace dzieci zostały nagrodzone. Prace dzieci można obejrzeć w świetlicy szkolnej.

Małgorzata Byk


W środę, 17 października, przedszkolaki z zerówki brały udział w zajęciach w Elbląskiej Sali Edukacyjnej OGNIK w Elblągu. Spotkanie to było okazją do zapoznania się z zasadami bezpieczeństwa oraz procedurami postępowania na wypadek pożaru. Szczególne zainteresowanie wśród dzieci wzbudził widok spalonego mieszkania oraz możliwość dotknięcia spalonych sprzętów domowych. Dziękujemy serdecznie wszystkim pracownikom JRG nr 2 w Elblągu za miłe przyjęcie gości z Młynar.

Karolina Wasiluk

 


W piątek, 19 października, dzieci z zerówki gościły w szkolnej świetlicy, gdzie uczniowie klas 1-3 wspólnie z nauczycielami oraz dyrekcją czytali jedną z przygód „Gangu słodziaków”. Spotkanie przebiegło w miłej i iście czytelniczej atmosferze, a najmłodsi goście mieli okazję do wysłuchania opowiadania i pobudzenia swojej wyobraźni. Raz jeszcze dziękujemy pracownikom szkoły za zaproszenie!

Karolina Wasiluk

 


W środę, 24  października, grupa „ ZERÓWKA” z paniami Małgorzatą Byk i Martą Tokarewicz  wybrały się na wycieczkę do Biblioteki Publicznej w Młynarach . Z pracą bibliotekarki dzieci  zapoznała pani Kasia, a następnie przeczytała wiersz Danuty Wawiłow „Człowiek ze złotym parasolem”. Wiersz rozbawił dzieci , które stwierdziły że jesienna deszczowa pogoda też ma swoje uroki, dlatego też z zapałem  i  w skupieniu, wspólnie z panią Moniką i Izą, zrobiły kolorowe parasolki. Zaprosiliśmy panią Kasię na 9 listopada do naszej grupy.

Małgorzata Byk

 


Przypominam, że jutro (31 października) jest ostatnia środa miesiąca, a więc rodzice mogą przyjść do naszego Przedszkola na indywidualne konsultacje logopedyczne z panią Karoliną Wasiluk, które odbywają się w godzinach 16:00-17:00. Zapraszamy!

Alina Mikołajczyk

 


Szanowni Państwo,

pojawiła się szansa na zorganizowanie zajęć judo w Szkole Podstawowej im. Stefana Żeromskiego  w Młynarach. Jeśli byliby Państwo zainteresowani udziałem Waszego dziecka  w takich zajęciach, to proszę zgłosić ten fakt dyrektorowi Przedszkola. Zajęcia byłyby przeznaczone dla chłopców i dziewcząt w wieku od 5 do 11 lat, odbywałyby się dwa razy w tygodniu. Koszt 100zł za miesiąc. To, czy zajęcia ruszą, zależy od ilości osób chętnych. Przed podjęciem decyzji można zajrzeć na stronę: https://nazdrowie.pl/artykul/informacje/sztuki-walki-dla-dzieci-dlaczego-warto-zapisac-malucha-na-zajecia/?fbclid=IwAR0r5BYFSO173rgEoSPvGBMiJr5POvQ6JoNKn532avQPinW2Ik4UjlJjijo.

Alina Mikołajczyk


Warmińsko-Mazurski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Elblągu wraz z Fundacją Kierunek Rodzina serdecznie zapraszają Rodziców wraz z dziećmi do udziału w kolejnej edycji konkursu ekologicznego „Ziemi pomagamy, kiedy wspólnie oszczędzamy”.  Kryteria i warunki udziału znajdują się w załączniku. Na wszystkich czekają atrakcyjne nagrody.


Informuję, że w piątek 2 listopada, ze względu na małą liczbę dzieci, zajęcia będą się odbywały w grupie łączonej, w związku z powyższym proszę Rodziców o przyprowadzenie dzieci z oddziału „0” do Przedszkola, a nie do szkoły.

Alina Mikołajczyk


W roku szkolnym 2018/2019 zajęcia logopedyczne będą się odbywały w następujących terminach:

 • poniedziałek od 10:15 do 11:45 (w szkole),
 • środa od 9:15 do 11:30 (w przedszkolu).

Proszę, aby dzieci uczęszczające na terapię miały zeszyt, w którym będę zamieszczała istotne informacje dla rodziców i ćwiczenia logopedyczne do domu.

Ponadto informuję, że w każdą ostatnią środę miesiąca będą odbywały się konsultacje logopedyczne dla rodziców w godzinach 16:00-17:00 w budynku przedszkola.

Karolina Wasiluk – logopeda

 


 

12 października 2018 r. upłynął termin składania prac w naszym przedszkolnym konkursie plastycznym „Moja mała Ojczyzna”. Swoje prace złożyli:

 • Wiktoria Sacharczuk (6 lat) z mamą,
 • Miłosz Wieliczko (6 lat) z mamą,
 • Hubert Szpyrka (6 lat),
 • Kaja Zienkiewicz (5 lat) z mamą,
 • Gabriela Lichołat (4 lata) z tatą,
 • Hania Bednarczyk (4 lata) z mamą,
 • Maja Grabkowska (3 lata) z mamą,
 • Laura Bogusławska (3 lata) z mamą,

19 października 2018 r. komisja konkursowa w składzie: Danuta Palczewska (rodzic), Anna Ciepłucha (pomoc nauczyciela) i Bernadeta Perlejewska (księgowa) wyłoniła zwycięzców:

 • I miejsce: Wiktoria Sacharczuk,
 • II miejsce: Hania Bednarczyk i Laura Bogusławska,
 • III miejsce: Maja Grabkowska.

Gratulujemy nie tylko zwycięzcom, ale wszystkim dzieciom i ich rodzicom, którzy przystąpili do konkursu.

Prace można obejrzeć w holu Przedszkola lub w Galerii.

Alina Mikołajczyk

 


 

    W piątek 19 października 2018 r. grupa 3-4-latków oraz 4-5-latków wraz ze swoimi paniami wybrały się na wycieczkę do Nadleśnictwa Zaporowo. Do miejsca docelowego dojechaliśmy autobusem, co sprawiło dzieciom ogromną frajdę, a w lesie zaopiekował się nami Pan Antoni Czyż – specjalista ds. ochrony p.poż, ochrony przyrody i edukacji leśnej. Pan Antoni najpierw zaprowadził nas do szkółki leśnej, gdzie wyjaśnił dzieciom, skąd się biorą duże drzewa, jak są zbudowane i jak zmienia się ich wygląd na zimę, a następnie poprowadził nas ścieżką edukacyjną „Leśne prawdy”. Dzieci miały okazję utrwalić sobie informacje na temat tego, jakie zwierzęta żyją w lesie, jak należy się tu zachowywać i na własne oczy zobaczyć, czego dokonują w lesie bobry. Dopisała nam pogoda, humory, ale i siły – dzieci były naprawdę bardzo dzielne – zwłaszcza Krasnale. Rodziców zapraszamy do obejrzenia fotorelacji w naszej Galerii.

Alina Mikołajczyk

 


 

   Zwracam się do rodziców, którzy nie podali nam jeszcze swoich adresów mailowych, aby uczynili to jak najszybciej. Ma to związek z planowanymi zmianami dotyczącymi pobierania odpłatności za przedszkole, a mianowicie od 1 listopada nie będzie możliwości dokonywania wpłat u pani intendentki – należności za pobyt dziecka/ dzieci w przedszkolu i wyżywienie będą Państwo bezpośrednio wpłacać na nasze konto, czyli na numer:

22 1020 1752 0000 0902 0160 7191

Na podany przez Państwa adres mailowy pani Urszula Osowska-Klekotka będzie wysyłać maila z informacją, jaką kwotę mają Państwo do zapłaty za dany miesiąc. Przypominam, że opłaty te należy uiszczać do 20. dnia każdego miesiąca – za opóźnienia są naliczane odsetki.

Alina Mikołajczyk

 


 

Dzięki informacjom pozyskanym od Pani Alicji Zienkiewicz nasze Przedszkole przystąpiło do Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego „Śmiało rozmawiamy dla dobra dzieci”, który ma na celu poszerzenie wiedzy rodziców i nauczycieli na temat przyczyn, przebiegu i objawów chorób wieku przedszkolnego po to, aby szybko i w odpowiedni sposób zapobiegać ich rozprzestrzenianiu (więcej informacji na stronie https://www.smialorozmawiamy.pl/).


W ramach ww. programu we wszystkich oddziałach przedszkolnych przeprowadzone zostaną zajęcia edukacyjne w oparciu o materiały przygotowane przez wykwalifikowanego medyka, a rodzice podczas listopadowych zebrań otrzymają foldery informacyjne.
 

 
W poniedziałek 5 listopada 2018 r. w naszym Przedszkolu będą robione zdjęcia – tym razem wykona je firma Popularpress. Oferta dla przedszkola obejmuje:

 • kalendarz ścienny 32x45cm zawiera 4 kartki z 4 zdjęciami dziecka: cena 30zł,
 • pocztówki świąteczne 10x15cm 4 sztuki: cena 15zł,
 • wydruk 20x30cm na papierze imitującym płótno: cena 18zł,
 • zdjęcie grupowe 20x30cm: cena 13zł,
 • portret 15x20cm na żółtym papierze imitującym płótno: cena 15zł,
 • portret 15x20cm na matowym papierze fotograficznym: cena 15zł,
 • breloczek dwustronny: cena 15zł.


Cena kompletów:

 • 3 wybrane pozycje: 38zł,
 • 4 wybrane pozycje: 48zł,
 • 5 wybranych pozycji: 58zł,
 • 6 wybranych pozycji: 68zł,
 • 7 wybranych pozycji: 78zł.


Więcej informacji: http://popularpress.pl/dla-ucznia.html.
Popularpress wykonuje zdjęcia wszystkim dzieciom na własną odpowiedzialność, a o ewentualnym zakupie wybranego produktu bądź kompletu decydują rodzice.
Rodzice, którzy nie wyrażają zgody na fotografowanie dziecka, proszeni są o zgłoszenie tego faktu do wychowawcy.
Drugie i każde kolejne dziecko z domu płaci tylko połowę ceny za komplet produktów.
 W piątek 9 listopada 2018 r. nasze Przedszkole weźmie udział w biciu „Rekordu dla Niepodległej”. O godzinie 11.11 wszystkie dzieci i pracownicy Przedszkola wspólnie odśpiewają hymn narodowy (informacje o ww. akcji znajdą Państwo na stronie: https://men.gov.pl/niepodlegla/9-listopada-2018-r-dzien-dla-niepodleglej). Przygotowujemy się do tego dnia dzielnie ćwicząc śpiewanie „Mazurka Dąbrowskiego”. Dla chętnych podajemy poniżej tekst do poćwiczenia w domu:

 

Jeszcze Polska nie zginęła,
Kiedy my żyjemy,
Co nam obca przemoc wzięła,
Szablą odbierzemy.

Marsz , marsz , Dąbrowski,
Z ziemi włoskiej do Polski,
Za twoim przewodem ,
Złączym się z narodem.
 
Przejdziem Wisłę, przejdziem Wartę ,
Będziem Polakami ,
Dał nam przykład Bonaparte ,
Jak zwyciężać mamy.    Marsz , marsz, Dąbrowski, ...

Jak Czarniecki do Poznania
Po szwedzkim zaborze ,
Dla ojczyzny ratowania
Wrócim się przez morze .   Marsz , marsz, Dąbrowski ...

Już tam ojciec do swej Basi
mówi zapłakany:
-Słuchaj jeno pono nasi
biją w tarabany!       Marsz , marsz, Dąbrowski ...

 
 

Przypominam, że dyrektor Przedszkola przyjmuje rodziców w każdy czwartek w godzinach 8.00-9.00 oraz 15.00-16.00, a także w każdym innym dniu  po wcześniejszym uzgodnieniu.