Umowa partnerska z miastem Laduszkin podpisana!

  • 2021-11-05, 21:52
  • UM Młynary
Umowa partnerska z miastem Laduszkin podpisana!

     W dniu 23 lipca 2019 r. do Gminy Młynary przybyła delegacja z partnerskiego Miasta Laduszkin (Obwód Kaliningradzki). Nie była to tylko zwykła przyjacielska wizyta, ponieważ miała na celu podpisanie umowy partnerskiej o wspólnej realizacji projektu, którego liderem będzie Miasto Laduszkin, a Gmina Młynary zostanie jednym z partnerów realizujących projekt. Podpisanie umowy partnerskiej jest warunkiem zawarcia umowy dofinansowania do realizacji wspólnego projektu.

     Prace nad wspólnym projektem pt. „Odrodzenie kulturowego i historycznego krajobrazu małych miast Laduszkin (Rosja) i Młynary (Polska) w interesie skoordynowanego rozwoju lokalnego” rozpoczęły się w 2017 r. Natomiast w 2018 r., złożono wspólny wniosek o dofinansowanie w ramach I naboru w Programie Współpracy Transgranicznej Polska – Rosja 2014-2020.

     W ramach części projektu realizowanej po stronie Gminy Młynary planuje się wykonanie zagospodarowania terenu przy ruinach starego Młyna. Były teren starego przedszkola zamieniony zostanie w nową przestrzeń parkową. W ramach planowanych prac przewiduje się wykonanie utwardzonych alejek parkowych, oświetlenia oraz montaż małej architektury parkowej wraz z miniaturami budowli o historycznej architekturze.

     Projekt uzupełniony będzie przez szereg działań informacyjno-edukacyjnych w ramach, których planuje się m.in.: Organizacje konferencji otwierającej i podsumowującej projekt, plenery rzeźbiarskie, wymiany młodzieży, publikacje broszur o produktach turystycznych.

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Polska-Rosja 2014-2020

Ta publikacja została stworzona ze wsparciem finansowym Unii Europejskiej, w ramach Programu Współpraca Transgraniczna Polska-Rosja 2014-2020. Za jej treść odpowiada wyłącznie Gmina Młynary i w żadnym wypadku nie może być traktowana jako odzwierciedlenie stanowiska Unii Europejskiej, IZ lub Wspólnego Sekretariatu Technicznego Programu Współpracy Transgranicznej Polska-Rosja 2014-2020.

 

UM Młynary

Liczba wyświetleń: 1284

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe