CORAZ BLIŻEJ ŚWIĘTA...

  • 2023-12-21, 18:18
  • Alina Mikołajczyk
CORAZ BLIŻEJ ŚWIĘTA...
Święta Bożego Narodzenia tuż, tuż, a więc zgodnie z naszą tradycją, cała przedszkolna społeczność spotkała się dziś na wspólnym świątecznym obiedzie.

Niezmiernie nam miło, że w tym wyjątkowym wydarzeniu, zechciały nam również towarzyszyć:

pani Renata Bednarczyk - Burmistrza Miasta i Gminy Młynary,

pani Anna Kołodziej-Rabiczko - Sekretarz Miasta i Gminy Młynary, 

pani Urszula Białobrzeska - Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Stefana Żeromskiego w Młynarach, 

pani Dominika Zabiełło - Dyrektor Ośrodka Kultury w Młynarach,

pani Wioletta Kolator - Kierownik Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Młynarach,

a także przedstawicielki Koła Gospodyń Wiejskich Młynary. 

Nasze spotkanie rozpoczął występ dzieci z grupy "Pszczółki", które pod okiem pani Ani Stando przygotowały inscenizację pt. "Świąteczne przygotowania", czyli spojrzenie na święta tak trochę "od kuchni" - przez pryzmat licznych obowiązków z nimi związanymi, ale zakończony wzruszającym układem tanecznym do utworu "Noel" i przesłaniem, że najważniejsze jest wyjście do drugiego człowieka z sercem na dłoni. Warto zaznaczyć, że młodszym kolegom towarzyszył Bartek Witkiewicz z grupy "Motylki", który jako narrator miał okazję zaprezentować, jak dobrze radzi sobie z czytaniem. Mali, z zarazem tak wielcy artyści, zostali oczywiście nagrodzeni gromkimi brawami. 

Po występie głos zabrali zaproszeni goście, którzy przyszli do nas nie tylko z dobrym słowem i świątecznymi życzeniami, ale także z upominkami dla przedszkolaków. 

A po części oficjalnej nastała chyba najbardziej wyczekiwana chwila dnia, a mianowicie degustacja świątecznych przysmaków przygotowanych przez pracowników przedszkola - m.in. pierogów, pasztecików, czerwonego barszczu, a także pierniczków przyniesionych przez Panie z Koła Gospodyń Wiejskich. Prawda jest jednak taka, że to nie ten posiłek był najważniejszy, a wspólnie spędzony przy  nim czas!!!

Alina Mikołajczyk

Zdjęcia (6)


Liczba wyświetleń: 274

Podziel się:


Pozostałe