DZIEŃ STOLARZA

  • 2024-03-21, 21:18
  • Anna Stando
DZIEŃ STOLARZA
Święto to obchodzone jest 19 marca i tego właśnie dnia grupę "Pszczółki" odwiedził pan Wojtek Szatkowski - tata Ignasia, by zaprezentować dzieciom zawód stolarza.

W jednej chwili sala przedszkolna "Pszczółek" zamieniła się w prawdziwy zakład stolarski. Pan Wojtek przyniósł ze sobą wiele narzędzi niezbędnych do pracy w tym zawodzie oraz zademonstrował, w jaki sposób wykorzystuje je w pracy. Przedszkolaki dowiedziały się, że praca stolarza jest bardzo trudna i niebezpieczna, ale jednocześnie bardzo ciekawa i potrzebna, bo dzięki stolarzom mamy piękne meble, krzesła i stoliki. Wiele radości sprawiło dzieciom wspólne wykonanie skrzyni, w której już niedługo zasieją kwiaty i warzywa. Najwięcej frajdy sprawiło "Pszczółkom" samodzielne wkręcanie śrub za pomocą wkrętarki.

Poznanie zawodu stolarza to kolejne spotkanie w ramach realizacji "Programu preorientacji zawodowej w Przedszkolu im. Jana Brzechwy w Młynarach".

Dziękujemy Panu Wojtkowi za poświęcony nam czas i ogrom przekazanej wiedzy - nie tylko teoretycznej, ale i praktycznej 😊

Anna Stando

Zdjęcia (11)


Liczba wyświetleń: 209

Podziel się:


Pozostałe