WIZYTA W SZKOLNEJ BIBLIOTECE

  • 2024-05-01, 07:56
  • Alina Mikołajczyk
WIZYTA W SZKOLNEJ BIBLIOTECE
W poniedziałek grupa "Tygrysków", przy okazji omawiania tygodniowej tematyki związanej z książkami, wybrała się do pobliskiej Szkoły Podstawowej im. Stefana Żeromskiego, aby zwiedzić szkolną bibliotekę.

W bibliotece czekała na dzieci pani Beata Kucharzewska, która nie tylko pozwoliła przedszkolakom zajrzeć w każdy kąt swojego królestwa, ale także opowiedziała im, jak powstawały książki kiedyś, a jak wygląda to w dzisiejszych czasach, przypomniała, jak wygląda budowa książki oraz przygotowała zabawę w poszukiwanie literek. "Tygryski" z wielkim zainteresowaniem przeglądały znajdujące się w bibliotece książki dla dzieci, pobawiły się z misiem, który towarzyszy pani Beacie w lekcjach bibliotecznych, a na koniec postanowiły namalować wybranych bohaterów literackich. Pani bibliotekarka podarowała dzieciom do pokolorowania inicjał litery "B", który miał im przypominać o wizycie w bibliotece.

Przedszkolaki były zachwycone "królestwem książek" i obiecały pani Beacie, że jak będą już uczniami, to na pewno będą tu zaglądać! 

Dziękujemy pani Beacie Kucharzewskiej za przemiłe przyjęcie i przybliżenie "Tygryskom" pracy bibliotekarki.

Alina Mikołajczyk

Zdjęcia (19)


Liczba wyświetleń: 481

Podziel się:


Pozostałe